jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۷۴۴۹۴   ۰۶ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۵:۴۲

سه‌شنبه برگزار می‌شود:

نشست جدید تعیین مزد 94 کارگران

۲

یک مقام مسئول از برگزاری نشست شورای‌عالی کار با هدف تعیین حداقل مزد سال آینده مشمولان قانون کار در سه‌شنبه هفته آینده با حضور وزرای دولت خبر داد.

نشست جدید تعیین مزد 94 کارگران

یک مقام مسئول از برگزاری نشست جدید شورای عالی کار به منظور تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران و مشمولان قانون کار خبر داد و گفت: دعوتنامه های این جلسه برای نمایندگان کارگران و کارفرمایان هم ارسال شده است.

وی افزود: قرار است در این جلسه وزرای کار، اقتصاد و صنعت نیز حضور داشته باشند. به احتمال زیاد در این نشست تصمیمات مهمی برای بسته مزد سال آینده مشمولان قانون کار اتخاذ خواهد شد.

تاکنون چند جلسه در شورای عالی کار به منظور تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران برگزار شده و افزایش پایه سنواتی کارگران از روزانه 500 تومان به 1000 تومان و افزایش حق مسکن نیز از 20 هزارتومان ماهیانه به 40 هزارتومان به تصویب این شورا رسیده است.

در عین حال، علی ربیعی، وزیر کار در نامه ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور خواستار رسیدگی فوری هیات وزیران به موضوع مصوبه افزایش حق مسکن سال آینده کارگران شده است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نرم افزار موبایل
-
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۷
امیدواریم افزایش خوبی صورت پذیرد
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۹
امیدوارم مسئولان در فكر گارگر باشند تو زباله ها جون میكنند تا یك لقمه نون در بیارن با این حقوق كم زندگی سخت است
۰
۰

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر