jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۷۴۴۹۴   ۰۶ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۵:۴۲

سه‌شنبه برگزار می‌شود:

نشست جدید تعیین مزد 94 کارگران

۲

یک مقام مسئول از برگزاری نشست شورای‌عالی کار با هدف تعیین حداقل مزد سال آینده مشمولان قانون کار در سه‌شنبه هفته آینده با حضور وزرای دولت خبر داد.

نشست جدید تعیین مزد 94 کارگران

یک مقام مسئول از برگزاری نشست جدید شورای عالی کار به منظور تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران و مشمولان قانون کار خبر داد و گفت: دعوتنامه های این جلسه برای نمایندگان کارگران و کارفرمایان هم ارسال شده است.

وی افزود: قرار است در این جلسه وزرای کار، اقتصاد و صنعت نیز حضور داشته باشند. به احتمال زیاد در این نشست تصمیمات مهمی برای بسته مزد سال آینده مشمولان قانون کار اتخاذ خواهد شد.

تاکنون چند جلسه در شورای عالی کار به منظور تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران برگزار شده و افزایش پایه سنواتی کارگران از روزانه 500 تومان به 1000 تومان و افزایش حق مسکن نیز از 20 هزارتومان ماهیانه به 40 هزارتومان به تصویب این شورا رسیده است.

در عین حال، علی ربیعی، وزیر کار در نامه ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور خواستار رسیدگی فوری هیات وزیران به موضوع مصوبه افزایش حق مسکن سال آینده کارگران شده است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نرم افزار موبایل
-
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۷
امیدواریم افزایش خوبی صورت پذیرد
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۹
امیدوارم مسئولان در فكر گارگر باشند تو زباله ها جون میكنند تا یك لقمه نون در بیارن با این حقوق كم زندگی سخت است
۰
۰

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر