بدهی ۵ هزار میلیارد تومانی وزارت راه به پیمانکاران

معاون وزیر راه از بدهی ۵هزار میلیارد تومانی وزارت راه و شهرسازی به پیمانکاران خبر داد.
کد خبر: ۷۶۷۷۶۴
بدهی ۵ هزار میلیارد تومانی وزارت راه به پیمانکاران

امیر امینی در سفر به لرستان با اشاره به طلب پیمانکاران در حوزه راه‌سازی در کشور خاطر‌نشان کرد: متأسفانه در حدود پنج هزار تا پنج هزار و 500 میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار هستیم که بخشی از آن با اعتباراتی که تا پایان سال به ما اختصاص می‌یابد، جبران می‌شود.
وی عنوان کرد: مابقی بدهکاری به پیمانکاران را احتمالاً بعد از ابلاغ سازمان مدیریت برنامه‌ریزی، از محل اعتبارات بند ج تبصره سه قانون بودجه سال 93 حدود یک هزار میلیارد تومان بتوانیم با اخذ تخصیص از خزانه به پروژه‌ها تزریق کنیم.
معاون وزیر راه گفت: یک هزار و 700 میلیارد تومان اعتبار تزریق‌شده که هم‌اکنون سازوکارهایی پیچیده دارد که امیدواریم به آن دست پیدا کنیم.
وی همچنین اظهار داشت:در یک سال گذشته حدود 450 هزار واحد مسکن مهر آماده‌ شده است و در دهه فجر امسال نیز حدود 177 هزار واحد مسکن مهر به بهره‌برداری رسیده و تحویل صاحبان آن‌ها می‌شود.
امینی با اشاره به اینکه تلاش می‌شود پرونده مسکن مهر در کشور به‌زودی جمع شود، افزود: تلاش می‌کنیم ساماندهی در حوزه مسکن مهر در سراسر کشور داشته باشیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در حوزه حمل‌ونقل در سال آینده حدود 5700 میلیارد تومان اعتبار به حوزه حمل‌ونقل داده‌ شده و به وزارت راه و شهرسازی حدود 6200 میلیارد تومان اختصاص‌یافته است.
امینی حجم اعتبارات مورد نیاز در این حوزه را با توجه به پروژه‌های عظیمی که در پیوست قانون بودجه قرار دارد، بسیار فراتر از این مقدار دانست و عنوان کرد: اعتباری معادل 150 هزار میلیارد تومان برای این منظور نیاز است تا همه این پروژه‌ها راه‌اندازی شود.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای حدود 53 هزار کیلومتر راه در پیوست قانون داریم که اعتباری بالغ‌بر 70 تا 80 هزار میلیارد تومان نیاز دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امید است بتوان از تمهیداتی که در قانون دائمی شدن قانون الحاق و قانون بودجه سال 94 مجلس و دولت اندیشیده شده است، با اولویت‌بندی پروژه‌ها و در کریدورهای مهم کشور سرمایه گذاری خوبی داشته باشیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها