معاون وزیر نفت بااشاره به افزایش ۴میلیون لیتری ظرفیت تولید بنزین ایران درسال جاری از راه‌اندازی طرح‌های جدید بنزین سازی درسال ۹۴ خبر داد و گفت: با بهره‌برداری ازاین پروژه‌ها، واردات بنزین متوقف می شود.
کد خبر: ۷۶۵۱۳۶
جزئیات افزایش تولید بنزین در ایران

عباس کاظمی در تشریح آخرین وضعیت طرح‌های افزایش ظرفیت تولید بنزین ایران گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید بنزین در پالایشگاه های نفت کشور به بیش از ۶۴ میلیون لیتر در روز افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون واردات بنزین کشور به ۴.۵ میلیون لیتر در روز کاهش یافته است، افزود: این در حالی است که از سال آینده با بهره برداری از طرح های جدید بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان، پالایشگاه بندرعباس و فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس واردات بنزین کشور به طور کامل متوقف خواهد شد.

معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه هم اکنون به طور متوسط روزانه بیش از ۲۰ میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو چهار اتحادیه اروپا در برخی از کلانشهرهای کشور عرضه و توزیع می شود، اظهار داشت: هم اکنون در جایگاه های سوخت تهران، کرج، اراک، تبریز، اصفهان و مشهد بنزین با استاندارد یورو چهار عرضه می شود.

این مقام مسئول با اشاره به آغاز عرضه بنزین یورو چهار در تعدادی از جایگاه‌های بنرعباس، افزود: سال آینده هم با راه اندازی واحدهای جدید بنزین سازی، عرضه بنزین یورو چهار در تعدادی دیگر از کلانشهرهای کشور آغاز خواهد شد.

کاظمی همچنین با اشاره به برنامه افزایش عرضه گازوئیل با استاندارد یورو چهار و گوگرد بسیار پائین گفت: با تمهدیدات اندیشیده شده به ویژه در شبکه انتقال به زودی در کل جایگاه‌های مشهد مقدس امکان عرضه گازوئیل یورو چهار فراهم می شود.(مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها