jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۶۲۷۱۶   ۰۴ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۱:۲۰

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران پس از دیدار با «جان کری» همتای آمریکایی خود گفت: در این دیدار درباره بحث های مختلفی که دوستان ما در زوریخ پیگیری می کنند از جمله تعداد سانتریفیوژها، روش های غنی سازی و همچنین پیشنهادهای مختلفی که از سوی طرفین مطرح است، بحث کردیم.

ظریف :درباره تعداد سانتریفیوژها، روش های غنی سازی بحث کردیم

رییس هیات مذاکره کننده هسته ای ایران افزود: در این دیدار درباره ضرورت تسریع و تقویت روند مذاکرات به منظور جلوگیری از تخریب هایی که صورت می گیرد، گفت و گو شد.

ظریف اظهار داشت: قرار شد همکاران ما به ویژه کارشناسان فنی دو طرف بحث ها را ادامه دهند تا به نتیجه واحدی برسیم.

وزیر امور خارجه افزود: کارشناسان دو طرف روز شنبه نیز گفت و گوها را در زوریخ پیگیری می کنند و تا پایان هفته این گفت گوها را با همتایان اروپایی خود ادامه خواهند داد و امیدواریم با تلاش هایی که صورت می گیرد کار را هرچه سریعتر پیش ببریم.

رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان در گفت و گو با واحد مرکزی خبر تصریح کرد: بخشی از دولت آمریکا به دنبال توافق با ایران است؛ گرچه گروههایی هم هستند که با توافق موافق نیستند و سرو صدای زیادی هم از طرف انها شاهدیم. البته مهم این است توافقی که راجع به آن بحث می شود توافقی باشد که حقوق و عزت مردم ایران را به رسمیت بشناسد؛ توافقی که قابل قبول باشد.

ظریف تاکید کرد آنچه واضح است جمهوری اسلامی ایران هیچگاه به دنبال سلاح هسته ای نبوده و هیچ مشکلی هم نداریم ثابت کنیم برنامه هسته ای ما منجر به تولید سلاح نمی شود.

ظریف شب گذشته برای پنجمین بار در روزهای اخیر با جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در حاشیه اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس دیدار و گفت و گو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان از سوئیس عازم عربستان سعودی شده است تا در مراسم ترحیم ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی که روز گذشته در سن 90 سالگی درگذشت، شرکت کند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها