jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۶۱۶۷۸   ۳۰ دی ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۸

قیمت مدرک از 2 میلیون به بالا

جاعلان مدارک تحصیلی دستگیر شدند

رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با اشاره به دستگیری مسئولان یک شرکت قلابی که اقدام به جعل مدارک تحصیلی می کردند، گفت: این متهمان مدارک تحصیلی جعلی را بیش از 2 میلیون تومان می فروختند.

جاعلان مدارک تحصیلی دستگیر شدند

سرهنگ علیرضا محرابی با اشاره به دستگیری سه متهم که تحت پوشش یک شرکت قلابی اقدام به جعل مدارک تحصیلی می کردند گفت: این متهمان مدارک تحصیلی جعلی را بیش از 2 میلیون تومان به فروش می رساندند.

وی افزود: با شکایت نماینده حقوقی یکی از مناطق آموزش و پرورش شهر تهران، مبنی بر اینکه یک شرکت به صورت غیر قانونی ضمن درج آگهی در روزنامه مبادرت به صدور مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در محدوده سهروردی می کند، تیم های عملیاتی این یگان برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.

سرهنگ محرابی گفت: با بررسی های انجام شده محل شرکت شناسایی شده و تیم های این یگان به محل اعزام شدند و این درست در حالی بود که 2 تن از شهروندانی که چندی پیش از این شرکت مدرک جعلی دریافت کرده بودند، در حال درگیری لفظی با مسئولان شرکت بودند.

وی افزود: با حضور ماموران در محل، متهمان سعی کردند مدارک و اسناد جعلی را معدوم کنند اما سرعت عمل ماموران این امکان را به آنها نداد و مسئول شرکت و 2 تن از کارمندان آن، به اتهام جعل اسناد و مدارک تحصیلی بازداشت شدند و این در حالی بود که طی بازرسی انجام شده از محل شرکت، تعداد 40 برگه مدارک جعلی دیپلم و پیش دانشگاهی جعل کشف و ضبط شد.

رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ گفت: مسئول شرکت و 2 کارمند وی پس از دستگیری به پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ منتقل شدند و تحت بازجویی های انجام شده به جرایم خود مبنی بر جعل اسناد و مدارک تحصیلی اعتراف کردند.

این مقام انتظامی افزود: در بازرسی های انجام شده از شرکت 40 برگ مدارک جعلی دیپلم و پیش دانشگاهی صادر شده با مشخصات کامل، 37 مورد مدارک لازم از اشخاص با هویت لازم برای صدور مدارک جعلی، 2 کیس رایانه که حاوی نمونه های مدارک جعلی و سایر اسناد جعلی بود، تعدادی دفتر مخصوص ثبت مشخصات مراجعان برای دریافت مدارک جعلی و شماره حساب هایی که مبالغ دریافتی از مشتریان به آن واریز می شد کشف و صورتجلسه شد.

سرهنگ محرابی گفت: شرکت متخلف نیز پس از هماهنگی با مقام قضایی به دلیل نداشتن مجوز قانونی برای فعالیت و کشف اوراق پلمپ شد. در تحقیقات انجام شده مسئولان این شرکت اعلام کردند که اقدام به صدور مدارک جعلی با قیمت بالای 2 میلیون تومان می کنند و مدارک جعلی مقاطع مختلف تحصیلی را از سوم راهنمایی تا دیپلم و پیش دانشگاهی طی پروسه زمانی یک ماه جعل می کنند و به مشتریان تحویل می دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها