jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۴۴۱۸۴   ۰۹ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۷:۴۰

اخاذی از خانم‌ها با شگرد انتشار عکس‌های مبتذل

«نسرین قلابی» دستگیر شد

مردی که خود را در یکی از شبکه های اجتماعی، «نسرین» معرفی کرده بود ، در بیرجند دستگیر شد.

«نسرین قلابی» دستگیر شد

سرهنگ سید غلامرضا حسینی، رییس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: کارآگاهان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات هنگام پایش فضای مجازی متوجه شدند شخصی که خود را «نسرین» معرفی کرده بود با بارگذاری عکس های مبتذل با کاربران یکی از شبکه های اجتماعی اقدام به برقراری ارتباط می کند.

وی افزود: این فرد با بارگذاری عکس های مبتذل خود فرهنگ بی بند و باری را در جامعه رواج می داد که کارآگاهان با ردگیری های سایبری دریافتند که مالک تلفن همراه با جابه جایی عکس ها فقط قصد تحریک کاربران خود را دارد.

رییس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: در ادامه کارآگاهان خود را یکی از کاربران او معرفی کردند و با استفاده از شگردهای سایبری متوجه شدند که این شبکه اجتماعی تلفن همراه توسط یک مرد هدایت می شود و اسم «نسرین» و عکس های مبتذل که بنا به ادعای وی عکس های خودش بوده و فقط دامی برای سوء استفاده و اخاذی است.

سرهنگ حسینی افزود: کارآگاهان با هماهنگی قضایی خود را طعمه فرد هرزه نگار قرار دادند و هنگامی که او قصد اخاذی از کارآگاهان را داشت در محل سکونتش در یکی از خیابان های مرکزی بیرجند دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

وی گفت: متهم در بازجویی های انجام شده اعتراف کرده که از طریق این نرم افزار و بارگذاری عکس های مبتذل و استفاده از اسم دختر قصد داشته تا از کاربران خانم که با وی ارتباط برقرار می کردند عکس های شخصی گرفته و از کاربران مرد اخاذی کند.

رییس پلیس فتای خراسان جنوبی افزود: با تکمیل پرونده تحویل مقامات قضایی شد.(باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها