jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۷۳۱۳۸۱   ۰۳ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۸:۴۹

رییس سازمان غذا و دارو خبر داد:

کاهش قیمت 200 قلم داروی وارداتی

رییس سازمان غذا و دارو از آغاز کاهش مجدد قیمت حدود 200 قلم داروی وارداتی خبر داد.

کاهش قیمت 200 قلم داروی وارداتی

دکتر رسول دیناروند در توضیح اقدامات انجام شده در جهت ادامه روند کاهش قیمت داروهای وارداتی در نیمه دوم سال، گفت: نتیجه اقداماتی که در این زمینه انجام داده‌ایم در نیمه دوم سال بروز می‌کند.

وی افزود: این داروها که عمدتا برای بیماران خاص و صعب‌العلاج است حدود 200 قلم دارو را شامل می‌شود و عمدتا کاهش قیمت دارند. میانگین کاهش قیمت‌شان هم حدود 28 درصد است.

رییس سازمان غذا و دارو ضمن اشاره به کاهش قیمتی که پیش از این در مورد داروهای وارداتی اتفاق افتاده بود، ادامه داد: این کاهش قیمت دارو تدریجی است، البته در برخی اقلام نیز اتفاق افتاده و به این ترتیب قیمت برخی داروها نصف شده است. اما این کاهش قیمت شامل همه داروها نیست، بلکه داروهای پرمصرفی که عمدتا برای بیماران خاص و صعب‌العلاج است و تعدادشان حدود 200 قلم است، شامل این موضوع می‌شوند.

دیناروند همچنین درباره اصلاح قیمت برخی داروهای تولید داخل نیز گفت: سیاست‌مان آن است که کنترل قیمت را کماکان ادامه دهیم. البته طبق وظیفه قانونی‌مان برای حمایت از صنعت هم اعلام کرده‌ایم هیچ گاه راضی نیستیم صنعت با زیان، دارویی را تولید کند؛ چراکه نتیجه آن می‌شود که کیفیت دارو کاهش یابد یا تولید آن به میزان کافی صورت نگیرد. بنابراین هرجایی که دارویی از نظر قیمت‌گذاری نیازمند اصلاح باشد، حتما قیمت اصلاح خواهد شد. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها