اعضای باند 25 نفره که با شگردی خاص خودروهای خارجی لوکس را به صورت قاچاق وارد کشور می​کردند و با جعل سند آنها را به تهران انتقال می​دادند از سوی پلیس دستگیر شدند.
کد خبر: ۷۲۱۹۳۷
شگرد عجیب قاچاقچیان خودروهای لوکس

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ در گفت​وگو با واحد مرکزی خبر گفت: این باند 25 نفره که هشت نفر از آنان سابقه کیفری دارند خودروهای خارجی لوکس از جمله بنز و بی ام و را از کشورهای حاشیه خلیج فارس به صورت قاچاق وارد کشور می کردند.

سرهنگ محمدیان افزود: این افراد این خودروها را در شهرهای جنوبی کشور نگهداری و سپس آن ها را سندسازی و پلاک گذاری جعلی می کردند و سپس برای انتقال آن ها به تهران اقدام می کردند.

وی گفت: همدستان این باند خودروهای لوکس مشابه خودروهای قاچاق را شناسایی می کردند و با ثبت پلاک این خودروها به همدستان جاعل خود در یکی از استان های شرقی کشور، سفارش ساخت پلاک جعلی مشابه آن را می دادند.

سرهنگ محمدیان افزود: اعضای این باند با اسناد و مدارک جعلی وسیله نقلیه را به مراکز شماره گذاری منتقل و تلاش می کردند شماره اصلی خودرو را بگیرند.

وی گفت: کارآگاهان با توجه به سرنخ ها، اعضای این باند را با استفاده از تصاویرشان شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ محمدیان افزود:‌ از این باند 27 خودروی لوکس کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از شهروندان خواست برای خرید و فروش خودروها به مراکز مجاز مراجعه کنند و معاملات خود را در این مراکز انجام دهند تا در صورت پیش آمدن هر مشکلی بتوان سریعاً مشکل را بررسی کرد و مجرمان هر چه سریعتر به دام بیفتند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها