Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۰۷۰۲۶ ۲۷ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۸:۵۷

حجم آب سد لار به‌عنوان یکی از تامین‌کنندگان اصلی آب شرب تهران به 6 درصد ظرفیت مخزن این سد رسید.

حجم آب سد لار به 6 درصد رسید

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، حجم کنونی آب موجود در سدهای تهران 18 درصد در مقایسه با دوره مشابه سال آبی گذشته کاهش یافته است.

حجم کنونی آب موجود در سدهای تهران 526 میلیون مترمکعب گزارش شده است که این میزان در مقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته، 18 درصد کاهش نشان می‌دهد.

حجم آب موجود در سدهای تهران در زمان مشابه سال آبی گذشته 642 میلیون مترمکعب ثبت شده بود.

همچنین حجم آب ورودی به سدهای تامین‌کننده آب استان تهران از ابتدای سال آبی جاری تاکنون 950 میلیون مترمکعب گزارش شده است.

آب ورودی به پنج سد زیرپوشش شرکت آب منطقه‌ای تهران در زمان مشابه سال آبی گذشته، یک میلیارد و 220 میلیون مترمکعب بوده است.

آب ورودی به سدهای تهران از ابتدای سال آبی جاری (مهر 92) تاکنون، 22 درصد در مقایسه با دوره مشابه سال آبی گذشته کاهش یافته است.

در زمان کنونی تنها 28 درصد از حجم سدهای استان تهران از آب پر شده است.

در زمان کنونی، آب موجود در سدهای امیرکبیر 128، لتیان 52، لار 54، طالقان 191 و ماملو 101 میلیون مترمکعب گزارش شده که درمقایسه با زمان مشابه سال گذشته به ترتیب 21، چهار، 45، 9 و 15 درصد کاهش یافته است.

درصورت تداوم روند نزولی حجم آب موجود در سدهای تهران و نبود بارش‌های مناسب در هفته‌های آینده، پیش‌بینی می‌شود تامین آب در کلانشهر تهران از وضع زرد کنونی به قرمز در پاییز آینده تبدیل شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر