jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۰۲۸۴۷   ۱۵ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۰

جیمی کارتر رئیس جمهوری پیشین آمریکا اوضاع نوار غزه و کشتار ساکنان این منطقه به دست صهیونیست ها را فاجعه آمیز خواند.

کارتر: آمریکا حماس را به رسمیت بشناسد

کارتر در مقاله ای که همراه با ماری رابینسون رئیس جمهوری سابق ایرلند در مجله آمریکایی فارین پالیسی به چاپ رساند، کشتار مردم فلسطین در غزه را به دست رژیم صهیونیستی محکوم کرد.

وی با فاجعه آمیز خواندن اوضاع کنونی نوار غزه و بدون اشاره به حمایت های نظامی و مالی آمریکا به رژیم صهیونیستی که به مثابه مشارکت در جنایات این رژیم است، گفت که جنایات اسراییل در غزه هیچ توجیه انسانی و یا حقوقی ندارد.

رییس جمهوری پیشین امریکا همچنین به بمباران ها و آتشباری موشکی و خمپاره ای ارتش رژیم صهیونیستی که ویرانی بخش وسیعی از نوار غزه از جمله هزاران باب خانه، مدرسه و بیمارستان و آوارگی پرشماری از فلسطینیان را در پی داشته است، اشاره کرد و افزود: حمله به غیرنظامیان، جنایت جنگی است.

کارتر در پایان مقاله خود به آمریکا و اتحادیه اروپا توصیه کرد که جنبش حماس را به عنوان نه صرفا یک سازمان نظامی، بلکه قدرتی سیاسی به رسمیت بشناسند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر