jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۰۰۵۶۴   ۰۷ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۴:۵۱

پس از چند روز رکوردزنی در پیک مصرف برق کشور، با آغاز تعطیلات عید سعید فطر تب مصرف این انرژی پاک برای چند روز فروکش کرد تا فشار بر روی شبکه برق کشور به حداقل کاهش یابد.

تب مصرف برق فروکش کرد

به گزارش مهر، با افزایش دمای هوا و ورود موج جدید گرمای تابستانی به اکثر استان های کشور در طول دو روز نخست هفته جاری پیک مصرف برق در کشور با افزایش قابل توجهی همراه شد.

بر اساس آمارهای منتشر شده توسط شرکت مدیریت شبکه برق ایران روز شنبه چهارم مرداد ماه ساعت 15:24 با مصرف 48 هزار و 527 مگاوات برق در کل کشور رکورد مصرف برق ایران شکسته شد.

این سونامی مصرف برق در کشور برای دومین روز پی در پی هم ادامه یافته به طوری که روز یکشنبه هفته جاری پنجم مرداد ماه پیک مصرف برق با اندکی کاهش نسبت به روز شنبه به 47 هزار و 871 مگاوات رسید که حدود 3400 مگاوات بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بود.

با این وجود روز گذشته و در آستانه آغاز سفرهای تابستانی و تعطیلات عید سعید فطر متوسط مصرف برق کشور با کاهش قابل توجهی روبرو شد.

شرکت مدیریت شبکه برق ایران امروز با انتشار گزارشی اعلام کرد: ساعت 14:27 دقیقه روز گذشته دوشنبه 6 مرداد ماه پیک مصرف برق کشور به 46 هزار و 486 مگاوات کاهش یافته است.

به این ترتیب پیک مصرف این انرژی پاک روز گذشته در مقایسه با شنبه چهارم مرداد ماه نزدیک به دو هزار مگاوات کاهش یافت، ضمن آنکه ذخیره برق عملیاتی نیروگاه‌های کشور هم به 883 مگاوات افزایش یافته است.

در این بین هر چند تولید برق امسال افزایش یافته اما مسئولان وزارت نیرو هشدار داده اند در صورتی که مردم در مرداد ماه سال جاری در مصرف این انرژی پاک 10 درصد صرفه‌جویی را در دستور کار قرار ندهند کشور با خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده‌ای روبرو خواهد شد.

در همین حال شرکت توزیع برق تهران بزرگ هفته جاری با انتشار گزارشی اعلام کرد: بر اساس گزارش سازمان هواشناسی کشور مبنی ‌بر افزایش دما در روزهای آینده، 100 اکیپ عملیاتی مناطق 21 گانه این شرکت با فرماندهی ستاد مدیریت بحران شرکت، نسبت به مدیریت حوادث و خاموشی‌های احتمالی در شهر تهران اقدام خواهند کرد.

از این رو با افزایش دمای تهران طی 48 ساعت آینده، ستاد مدیریت بحران شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ آمادگی خود را برای تامین برق پایدار اعلام کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها