jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۶۹۱۶۷۷   ۱۲ تير ۱۳۹۳  |  ۱۶:۱۲

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد

تعطیلی 400 کمپ غیرمجاز ترک اعتیاد

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن اعلام این خبر که در سال 92، 400 کمپ غیرمجاز ترک اعتیاد را تعطیل کردیم، اظهار کرد: سعی می‌کنیم روند صدور مجوز برای راه‌اندازی مراکز مجاز ترک اعتیاد تسریع شود.

تعطیلی 400 کمپ غیرمجاز ترک اعتیاد

عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه نشست مشترک خود با وزیر بهداشت پیرامون مسائل مربوط به پیشگیری و درمان اعتیاد که صبح امروز در ستاد مبارزه با مواد مخدر تشکیل شد، با بیان اینکه وزارت بهداشت یکی از اعضای اصلی ستاد مبارزه با مواد مخدر است، افزود: در دور جدید هرجا بحث برنامه‌ریزی برای مواد مخدر پیش می‌آید، وزیر بهداشت پای کار است.

وی در ادامه به ارائه گزارشی از جلسه امروز خود با مسوولان وزارت بهداشت پرداخت و گفت: امروز مروری بر عملکرد این وزارتخانه و همچنین ستاد مبارزه با مواد مخدر در حوزه درمان اعتیاد داشتیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: نقاط ضعف و قوت مشخص شدند و وزارت بهداشت بیشتر بر روی بیماری ایدز که اعتیاد عمده‌ترین علت ابتلا به آن است، تاکید داشت. طی جمع‌بندی‌های صورت پذیرفته، کارگروهی تشکیل شد تا به کارشناسی و بررسی پیشنهادات بپردازد.

وی با بیان اینکه در نهایت راهکارها و پیشنهادات موجود در قالب یک تفاهم‌نامه و دستورالعمل، اجرایی خواهد شد، گفت: برای بررسی و توافق نهایی دو هفته زمان تعیین شده است و پس از آن مبارزه جدی را در حیطه پیشگیری و درمان اعتیاد آغاز کنیم.

رحمانی در پاسخ به پرسش خبرنگاری پیرامون حضور معتادان ولگرد در برخی نقاط تهران اظهار کرد: معمولا به این گروه، معتادان متجاهر می‌گویند که در خیابان‌ها دیده می‌شوند البته پلیس هرجا این افراد را ببیند با آنها برخورد می‌کند و به مراکز نگهداری ترک اعتیاد ماده 16 تحویل می‌دهد. اخیرا هزار نفر از این افراد را که در این مراکز نگهداری می‌شدند به خانواده‌هایشان بازگرداندیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در پایان با بیان اینکه در سال 92، 400 کمپ کمپ غیرمجاز اعتیاد را تعطیل کردیم، عنوان کرد: سعی می‌کنیم روند صدور مجوز برای راه‌اندازی مراکز مجاز را تسهیل و تسریع کنیم. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها