jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۶۸۱۵۰ ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۹:۴۰

مدیرکل یونسکو از مشارکت و همکاری در مرمت و نگهداری تخت جمشید خبر داد.

ایربنا بوکووا هنگام بازدید از مجموعه جهانی تخت‌جمشید، این مجموعه را یکی از زیباترین و باشکوه‌ترین مجموعه‌های ثبت شده در یونسکو دانست که از لحاظ غنای فرهنگی به عنوان یکی از شاهدهای بزرگ در طول تاریخ جهان محسوب می‌شود.

مدیر کل سازمان یونسکو یادآور شد براساس کنوانسیون‌ها، وظیفه حفظ و نگهداری این گونه آثار به عهده دولت‌هاست و ما نیز در سازمان یونسکو تلاش می‌کنیم در زمینه حفظ و نگهداری این گونه آثار کمک کنیم.

وی خاطرنشان کرد: آثار ارزشمند دیگری نیز در نزدیکی این مجموعه جهانی قرار دارد که برای حفظ و نگهداری آنها نیز کمک‌های کارشناسی ارائه می کنیم.

ایربنا بوکووا، افزود: سازمان یونسکو برای کشورهایی که دارای این گونه آثار جهانی هستند، کمک‌های کارشناسی ارائه می کند، بنابراین برای حفظ و نگهداری آثار جهانی استان فارس نیز برنامه‌هایی در قالب ارائه نظریات کارشناسی داریم.

مدیر کل یونسکو تاکید کرد: تمایل داریم مردم جهان بیایند و این میراث‌های جهانی را ببینند و جوانان نیز باید در قالب NGO‌ها و انجام مطالعات، کمک‌هایی برای حفظ و نگهداری این گونه آثار داشته باشند.

وی پیش از این و در جریان بازدید از ارگ بم در کرمان نیز گفته بود: برای بازسازی این ارگ تاریخی سعی می‌کنم حمایت‌های مالی دیگر کشورها را جذب و از صندوق امانی سایر کشورها مانند ژاپن استفاده کنیم.

مدیرکل یونسکو با اشاره به آغاز اقدامات کارشناسی در این ارگ تاریخی اذعان کرد: این امر تا سال 2017 ادامه خواهد داشت. وی ضمن ابراز رضایت از روند بازسازی ارگ تاریخی بم تاکید کرد: اقدامات کارشناسانه خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر