jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۶۱۱۳۴ ۲۰ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۷:۵۶

دو مرد شیشه ای که کابل برق و تلفن در محله های استان البرز سرقت می کردند، دستگیر شدند.

سرقت کابل برای تامین مواد مخدر

به گزارش جام جم آنلاین، فرمانده انتظامی استان البرز گفت: از اسفند سال گذشته و همچنین روزهای تعطیلات نوروز شاهد سرقت کابل برق و تلفن شهروندان مناطق کیانمهر، مهرویلا و مهرشهر بودیم که این موضوع باعث بروز خسارت‌های مالی برای شهروندان و سازمان‌های برق و تلفن شده بود.

سردار احمدعلی گودرزی افزود: با تشکیل پرونده‌ در کلانتری‌های منطقه، تحقیقات برای دستگیری سارقان شب رو ادامه داشت تا این که چند روز پیش ماموران انتظامی هنگام گشت زنی در یکی از محله‌های شهر کرج متوجه دو سرنشین یک خودروی وانت شدند که قصد سرقت سیم داشتند که هر دو نفر دستگیر و در بازرسی از خودرویشان ابزارهای از جمله قیچی و سیم چین ازآنها به دست آمد.

وی گفت: متهمان با انتقال به مرکز پلیس بازجویی شده و اعتراف کردند هردو ماده مخدر شیشه مصرف می‌کنند و برای تامین هزینه‌های اعتیادشان سرقت می‌کند و تاکنون به اتهاماتی مشابه دستگیر و زندانی شده‌اند. چندی پیش پس از آزادی دوباره جرایمشان را از سر گرفته اند و تا پیش از روز دستگیری مرتکب 81 فقره سرقت شده‌اند.

با صدور قرار قانونی برای متهمان، تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد.

رییس پلیس استان البرز همچنین افزود: 10 قاچاقچی کالا نیز در ایام نوروز از سوی پلیس استان دستگیر شدند و این در حالی است که محموله های کشف شده از آنها بیش از 200 میلیون تومان ارزش داشته و علاوه بر آن چهار خودروی سبک و سنگین از آنها توقیف شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر