jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۲۷۰۷۶   ۲۶ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۷:۱۱

نگاهی به مهم‌ترین مقاصد سفرهای یکروزه‌

جایی غیر از خانه

کویر بادرود: بازدید از کاروانسرای عباسی، پیاده‌روی در تپه‌های شنی و عکاسی روی رمل‌های منطقه.

از تهران باید فاصله 230 کیلومتری اتوبان تهران ـ قم ـ کاشان را طی کنید تا در فاصله 60 کیلومتر بعد از کاشان به بادرود برسید. هزینه تور: 45 هزار تومان.

ده‌تنگه و قله‌ قلعه‌دختر: پیاده‌روی در حاشیه رودخانه و عبور از میان باغ‌ها، بازدید از روستای نیمه متروکه ده تنگه، صعود اختیاری به قله زیبای قلعه‌دختر (قزل ماما) و دیدار از قلعه ساسانی.

فاصله این منطقه تا تهران حدود 30 کیلومتر است. هزینه تور: 32 هزار تومان.

تنگه لالون: حرکت در امتداد رودخانه لالون، عبور از تنگه لالون (عبور از رودخانه خروشان)، مناظر چشم‌نواز طبیعی، غارهای برفی، چشمه‌های پر آب، چشمه گازدار تلخ آب، آبشار خلنو. تنگه لالون در منطقه فشم تهران است. هزینه تور: 35 هزارتومان.

پیاده روی در راش: بازدید از روستاهای جنگلی، تماشای چشم‌اندازهای زیبای منطقه، مشاهده جنگل‌های متراکم درختان سبز و سر به فلک کشیده راش. این جنگل‌ها در مسیر حرکت تهران ـ فیروزکوه ـ فریم قرار دارد. هزینه تور: 40 هزار تومان.

روستای هرانده تا خمره: پیاده‌روی در مسیر هموار و کم شیب روستای هرانده تا خمده (حدود شش کیلومتر)، بازدید از مناظر زیبای طبیعت منطقه، عبور از باغ‌های هرانده و صرف ناهار کنار رودخانه نمرود. مسیر تهران ـ فیروزکوه. هزینه تور: 49 هزارتومان.

آبشار سنگان، قله پهنه حصار: پیاده‌روی در دره زیبای سنگان، عبور از میان باغ‌ها و جویبارها، دیدن مناظر زیبای پاییزی، بازدید از آبشار مرتفع و یخ‌زده سنگان، صعود به قله 3300 متری پهنه حصار (اختیاری). آبشار سنگان در 20 کیلومتری شمال غرب تهران واقع است. هزینه تور: 40 هزار تومان.

روستای ابیانه: بازدید از روستای سرخرنگ ابیانه، مسجد و کوه حاجتگاه، آتشکده هارپاک، مسجد جامع، دامنه‌های کوه کرکس،دیدن البسه سنتی مردم ابیانه .

ابیانه در فاصله 260 کیلومتری تهران است. هزینه تور: 50 هزار تومان.

روستا و آبشار رندان: کوه‌پیمایی سبک به سمت آبشار و تنگه رندان، عبور از بین باغ‌ها و مزارع دارای مناظر زمستانی بسیار زیبا.

روستای رندان در 20 کیلومتری تهران قرار دارد. هزینه تور: 49 هزار تومان.

دره شموشک: پیاده‌روی در دره شموشک و حاشیه رودخانه، عبور از رودخانه شموشک، ‌عبور از باغ‌ها و مزارع، صرف ناهار در‌طبیعت و گشت‌وگذار در منطقه. شموشک در حد فاصل تهران و چالوس قرار گرفته است. هزینه تور: 450 هزار تومان.

دریاچه حوض سلطان: بازدید از بنای تاریخی قلعه سنگی، خروج از اتوبان به سمت دریاچه، توقف برای تعویض لباس و کفش همسفران، شروع پیاده‌روی در دریاچه به صورت آزاد یا گروهی. مسیر جاده تهران ـ‌ قم. هزینه تور: 35 هزار تومان.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر