نمایش «شکلک» نوشته نغمه ثمینی و کارگردانی کیومرث مرادی که حدود 12 سال پیش توسط این کارگردان اجرا شده بود، بار دیگر از اواخر دی‌ماه در تالار شمس «اکو» روی صحنه می‌رود.
کد خبر: ۶۲۶۳۳۸
بازگشت «شکلک» پس از 12 سال

به گزارش مهر، نمایش «شکلک» حدود 12 سال پیش با حضور پانته‌آ بهرام، احمد ساعتچیان، احمد مهرانفر و ستاره پسیانی در تالار قشقایی مجموعه تئاترشهر روی صحنه رفت و در بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر جایزه بهترین نمایشنامه‌نویسی برای نغمه ثمینی، بهترین بازیگری زن برای پانته‌آ بهرام و جایزه بهترین موسیقی را برای حیدر ساجدی به همراه داشت.

همچنین این اثر نمایشی در جشنواره N.S.D هندوستان جایزه بهترین نمایش خارجی را کسب کرد و در سال 2004 نیز در جشنواره بهار ایرانی در کشور فرانسه روی صحنه رفت. کیومرث مرادی که طی سال‌های اخیر به دلیل تحصیل در مقطع دکتری در خارج از ایران به‌سر می‌برد، قصد دارد در زمستان سال جاری و از اواخر دی‌ماه نمایش «شکلک» را بار دیگر در ایران روی صحنه ببرد.

نمایش «شکلک» قرار است در تالار شمس موسسه فارسی‌زبانان «اکو» روی صحنه برود و حضور پانته‌آ بهرام در این اثر نمایشی قطعی شده است.

مرادی کارگردانی آثاری چون «خواب در فنجان خالی»، «افسون معبد سوخته»، «شهر بدون آسمان»، «رازها و دروغ‌ها»، «رویای نیمه‌شب پاییز»، «مرگ و شاعر» و «ژولیوس سزار به روایت کابوس» را در کارنامه کاری خود دارد.

نمایش «سیمرغ» نوشته محمد چرمشیر آخرین اثر کارگردانی شده توسط کیومرث مرادی بود که در سال 91 در سالن چهارسوی مجموعه تئاترشهر روی صحنه رفت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
ز.محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
۰
۰
یاحق
هنرمندان تئاتر همیشه دل های پردردی از مسئولان فرهنگی دارند و اكثرا اعتراضات مفصلی داشته و دارند. اما من امروز با یك مسئول برخورد كردم كه برخلاف ظاهرشان و تصور ما ، از افق بلند نگاهش به هنر خصوصا در زمینه تئاتر متعجب شدیم . ایشان استقبال گرمی از ایده های ما نموده و خودشان هم طرح های خوبی داشتند كه دراختیار ما گذاشتند.
من هم به رسم ادب مراتب تشكرم را رسانه ای كردم تا هم مسئولان بالاتر ایشان مطلع شوند و هم دوستان ما راهنمایی شوند كه اگر از جاهای دیگر نا امیدشدند وقتی از ایشان بگیرند و بروند مشكلاتشان را مطرح كنند . مطمئن باشند به اینكه نتایج خوبی خواهند گرفت !
خانم ملكی مدیر مجتمع فرهنگی ابوالفتوح رازی در فرهنگسرای ولا
خانم ملكی از شما ممنونیم
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها