jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۵۶۲۶۹۸   ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۲:۰۸

ایران پیرترین کشور جهان می‌شود

شرط افزایش حق مسکن و بن نقدی کارگران

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه هنوز درباره منابع بانکی مورد نیاز برای ایجاد 1.1 میلیون فرصت جدید شغلی در سال جاری تصمیم گیری نشده است، گفت: شرط افزایش حق مسکن و بن نقدی کارگران، توافق در نشست شورای عالی کار است.

شرط افزایش حق مسکن و بن نقدی کارگران

اسدالله عباسی در مراسم معرفی کارآفرینان برتر جوان با اشاره به اینکه هم اکنون حدود 31.5 درصد جمیعت کشور معادل 24 میلیون نفر بین 15 تا 29 سال سن دارند، گفت: ایران طی سال های 1420 تا 1425 جزو پیرترین کشورهای جهان خواهد بود. موضوع جوانان اعم از اشتغال، ازدواج و مسکن باید مورد توجه مسئولان و برنامه ریزان باشد.

وی با اعلام اینکه هم اکنون 15 میلیون جوان در کشور در حوزه آموزش و کار قرار دارند، اظهار داشت: جوانان در هر کشوری به جای اینکه تهدید محسوب شوند می توانند فرصت باشند به نحوی که آنها می توانند در عرصه سیاسی حماسه آفرین باشند.

عباسی تصریح کرد: سال گذشته 16 میلیون و 600 هزار نفر - ساعت توانستند آموزش مهارت در کشور کسب کنند و هم اکنون 15 هزار آموزشگاه آزاد در سطح کشور فعال است. وی در خصوص اعزام جوانان برای مسابقات بین المللی مهارت، گفت: جوانان ایرانی طی سالهای اخیر توانسته اند توانمندی های خود را به نحو چشمگیری در معرض قضاوت داوران قرار دهند که خوشبختانه به رتبه های برتری در میان سایر کشورهای شر کت کننده در این مسابقات رسیده اند.

وی به راه اندازی بنیاد توسعه کارآفرینی اشاره کرد و افزود: ایجاد بنیادهای توسعه کارآفرینی و تعاون در سال 91 به تصویب رسید و امسال این طرح با جدیت در همه استانهای کشور  اجرایی می شود. در سال گذشته 1.5 میلیون مشاوره کارآفرینی از سوی مسئولان حوزه کار به متقاضیان داده شد. امیدوارم بتوانیم بزودی شناسنامه کارآفرینی برای کارآفرینان صادر کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وامهای کم بهره بهترین راه برای کمک به کارآفرینان جوان است که آنها می توانند از بانک ها و موسسات مالی نزدیک به وزارتخانه مانند بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، صندوق قرض الحسنه مهر رضا و بانک رفاه کارگران این موضوع را پیکیری کنند.

عباسی از تربیت مربیان فنی و حرفه ای دیگر کشورهای منطقه در جمهوری اسلامی ایران نیز سخن گفت و افزود: هم اکنون ایران به لحاظ آموزش مهارت در زمره کشورهای توانمند است و تاکنون 2 دوره تربیت مربی مهارت در ایران برگزار کرده است. قول مساعدی نیز برای راه اندازی مراکز فنی و حرفه ای در کشورهای منطقه و آفریقایی از سوی ایران داده شد که بزودی راه اندازی خواهند شد.

وی همچنین در جمع خبرنگاران درباره بازگشت لایحه اصلاح قانون کار به دولت، اظهارداشت: با توجه به اینکه لایحه تنظیم شده در خصوص قانون کار با اجماع دیدگاه کارگران و کارفرمایان بوده بنابراین بعید می دانم لایحه اصلاح قانون کار به دولت بر گردد و لایحه در مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره موضوع شکایت از دستمزد امسال کارگران نیز گفت: موضوع دستمزد سال 92 که در شورای عالی کار مصوب شد با اجماع دیدگاههای شرکای اجتماعی کار بوده است و اگر اظهار نظری از سوی کارگران در این خصوص انجام می شود دیدگاه خودشان است.

عباسی از برگزاری نشست شورای عالی کار در روزهای پایانی اردیبهشت ماه خبر داد و افزود: در صورت توافق میزان حق مسکن و خواربار کارگران افزایش خواهد یافت. وی در خصوص میزان اعتبارات در نظر گرفته شده برای ایجاد 1.1 میلیون شغل جدید در سال جاری گفت: تا پایان خردادماه میزان تسهیلاتی که از سوی بانک ها برای ایجاد اشتغال پیش بینی شده در نظر گرفته شد، مورد بررسی قرار می گیرد. برای ایجاد اشتغال جدید در سال جاری هنوز تصمیم گیری نشده است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر