jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۵۳۳۲۶۱   ۱۱ بهمن ۱۳۹۱  |  ۱۱:۲۲

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار از اضافه شدن روسیه به فهرست بازارهای صادراتی تخم‌مرغ ایرانی خبر داد و گفت: اگر قیمت نهاده‌ها بیش از 10 درصد افزایش نیابد قیمت تخم‌مرغ تا آذرماه سال آینده ثابت می‌ماند و هر دانه تخم‌مرغ حداکثر باید 240 تومان فروخته شود.

هدایت اصغری با اشاره به مساعد بودن شرایط تولید و بازار تخم‌مرغ اظهار کرد: براساس این توافق‌نامه باید شرکت پشتیبانی امور دام نهاده‌های مورد نیاز را به صورت مدت‌دار در اختیار اتحادیه بگذارد تا چرخه‌ بازار و صادرات تخم‌مرغ با قیمت مشخص شده کنترل شود.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار ادامه داد: قیمت تعیین شده برای هر کیلوگرم تخم‌مرغ در مرغداری 2700 تا 3100 تومان است و از 3300 تا حداکثر 3700 تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد که در این صورت هر دانه تخم‌مرغ حداقل 220 و حداکثر 240 تومان باید به دست مصرف‌کننده برسد.

به گفته اصغری همیشه حدود 10 هزار تن تخم‌مرغ در چرخه ذخیره باقی‌ مانده تا در صورت لزوم به بازار تزریق شود و اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار آمادگی دارد تا در هر منطقه که قیمت تخم‌مرغ بالاتر از توافق صورت گرفته باشد، برای ایجاد تعادل، ذخایر موجود را به نرخ مصوب و به صورت مستقیم عرضه کند.

وی خاطر نشان کرد: اگر قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ کمتر از 2700 تومان شود تولیدکننده می‌تواند این محصول را آن را ذخیره کند و در زمانی که قیمت تخم‌مرغ از سقف 3100 تومان بیشتر شود می‌توان ذخایر موجود را به بازار تزریق کرد.

صادرات حدود 18 هزار تنی تخم‌مرغ

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار با بیان این‌که مشکلی از نظر تولید کمی و کیفی تخم‌مرغ وجود ندارد گفت: از 26 آذرماه سال جاری تاکنون 17 هزار و 998 تن تخم‌مرغ به کشور‌های افغانستان، ارمنستان، تاجیکستان، عراق و کویت صادر شده و هم اکنون در حال برنامه‌ریزی برای صادرات به روسیه هستیم.

اصغری با اشاره به این‌که بیشترین حجم صادرات به عراق و افغانستان صورت گرفته است گفت: با احتساب قیمت کیلویی دو دلار، این میزان صادرات تخم مرغ 34 تا 36 هزار دلار ارز‌آوری برای کشور داشته است.

وی افزود: در حال حاضر استاندارد‌های غذایی در کشور عراق توسط کارشناسان فرانسوی کنترل می‌شود که صادرات بالای تخم‌مرغ به این کشور نشان‌دهنده کیفیت مناسب تخم‌مرغ ایرانی است. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر