jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۳۹۴۷۷۴   ۲۳ فروردين ۱۳۹۰  |  ۱۱:۳۰

نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد، میزان محبوبیت 'نیکلا سارکوزی' رییس جمهوری فرانسه به پایین ترین حد از زمان آغاز مسئولیت خود رسیده است.

 به گزارش ایرنا، روزنامه فرانسوی 'لو فیگارو ' خبر داد: نتیجه نظرسنجی موسسه 'ال اچ 2' نشان داد، میزان محبوبیت سارکوزی با 2 پله سقوط به کمترین میزان آن در طول دوره ریاست جمهوری وی رسیده است.

در ماه جاری میلادی تنها 30 درصد از مردم فرانسه از عملکرد وی ابراز رضایت کرده اند در حالیکه این شاخص در ماه مارس، 32 درصد اعلام شده بود.

موسسه نظرسنجی ال اچ 2 با بیان اینکه میزان نارضایتی از عملکرد سارکوزی با دو درصد افزایش به 66 درصد رسیده است، اعلام کرد: در حالیکه مداخله نظامی فرانسه در نبردهای بین المللی می توانست میزان محبوبیت وی را در آرای عمومی افزایش دهد، نظر سنجی ها حکایت از آن دارد که وی حتی موفق نشده است نظر موافق طرفداران سنتی خود را جلب کند.

این گزارش حاکی است: میزان محبوبیت 'فرانسوآ فیون' نخست وزیر فرانسه نیز با سه درصد کاهش به 45 درصد رسید.

کاهش محبوبیت سارکوزی در زمانی به پایین ترین حد خود رسیده است که وی برای پیروزی در انتخابات آتی ریاست جمهوری در سال 2012 با مشکلات دیگری مانند بروز شکاف در حزب حاکم نیز مواجه شده است.

سارکوزی که از طرف منتقدان به بدعهدی در انجام وعده های انتخاباتی متهم شده است، با موج نارضایتی عمومی، اعتصاب ها و تظاهرات میلیونی در ماه های پایانی سال 2010 مواجه شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر