jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۱۳۳۵   ۱۳ اسفند ۱۳۸۱  |  ۲۱:۴۶

عضو هیات تحقیق و تفحص از چای کشور از ورود سالانه 100هزار تن چای قاچاق توسط باندهای مافیایی به کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا ، ایرج ندیمی افزود: هر کیلو چای قاچاق برای باندهای واردکننده 1500تومان سودآوری دارد. وی تصریح کرد: باند مخوف واردات چای با تبلیغات گسترده علیه تولید داخلی چای ، موجب رکود و وارد شدن ضربه به این صنعت اشتغالزا در کشور شده است . عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ، دستاورد فعالیت هیات تحقیق و تفحص را از واردات چای بسیار مثبت دانست و افزود: ارائه لایحه تشدید مبارزه با قاچاق کالا، ارز و اوراق بهادار و تحت تعقیب قرار گرفتن قاچاق در هر مکان توسط عوامل اجرایی و قضایی ، از این موارد است . وی طرح تحقیق و تفحص از چای را موجب فراهم شدن نظارت دقیق و گسترده درخصوص پیگیری و مستندسازی برای مبارزه با هر نوع قاچاق در کشور عنوان کرد. نماینده مردم لاهیجان ، ایجاد امنیت تولید و افزایش انگیزه نزد چایکاران را از دیگر موارد مهم این طرح دانست . وی تاکید کرد: متاسفانه با وجود آزادسازی صنعت چای ، تنها بخش بسیار کوچکی از آیین نامه مرتبط با این موضوع به اجرا درآمده است . قاسم رضاییان ، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارخانه های چای شمال نیز هشدار داد: به علت انباشت 85هزار تن چای تولیدی سالهای 79-80 و سال 81 در انبارها ، کارخانه داران چای شمال به دلیل نداشتن توانایی در پرداخت بدهیها به سیستم بانکی ، در ورطه ورشکستگی قرار گرفتند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر