jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۰۸۴۶۰   ۲۱ مهر ۱۳۸۷  |  ۱۹:۰۶

هاشمی رفسنجانی در دیدار کوفی عنان:

اشغالگران ناامنی را در خاورمیانه گسترش دادند

کوفی‌عنان ، دبیر کل سابق سازمان ملل متحد عصر امروز با رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کرد. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار با اشاره به مسائل و مشکلات در منطقه خاورمیانه به ویژه اشغال عراق و افغانستان و ناامنی در پاکستان تاکید کرد: اشغالگران با اقدامات خود ناامنی را در منطقه گسترش دادند و اکنون نیز در حل مشکلات ناتوانند.

به گزارش ایسنا ، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام مسائل زیست محیطی در جهان را نیز نگران‌کننده توصیف کرد و گفت: گرم شدن زمین و بی‌توجهی به محیط زیست برای نسل‌های آینده فاجعه به همراه خواهد داشت.

وی افزود: کشورهای توسعه‌یافته سهم بالایی در آلایندگی محیط زیست دارند و باید در رفع آن پیشقدم باشند.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به وضعیت فقر در جهان به ویژه در قاره آفریقا گفت: وضعیت اقتصادی آفریقا و وجود تعداد زیادی از مردم که نیازمند غذای روزانه خود هستند نیازمند عزمی جهانی برای رفع این معضل و کاهش درد مردم این قاره است.

کوفی‌ عنان نیز در این دیدار حل بحران اقتصادی در جهان را نیازمند زمان دانست و گفت: بازسازی اعتماد میان مردم و تصمیم‌گیران سیاسی و اقتصادی در کشورهایی که با این بحران مواجه‌اند نقش اساسی در رفع آن دارد.

دبیرکل سابق سازمان ملل متحد اقتصاد جهانی را محدود به کشورهای خاص ندانست و تاکید کرد: امروز شاهد حضور قدرتهای اقتصادی در نقاط مختلف جهان هستیم و اقتصاد جهانی توزیع مناسبی یافته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

5 اولویت دولت جدید

5 اولویت دولت جدید

برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری 28 خرداد سال 1400 و پیروزی حجت‌ الاسلام رئیسی در این عرصه، مولد پرسش‌ها و دغدغه‌های اساسی و مهمی در مسیر حل‌وفصل معضلات جاری در کشورمان محسوب می‌شود. در این خصوص نکاتی وجود دارد که لازم است مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر