jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۰۰۷۴۸   ۱۹ شهريور ۱۳۸۷  |  ۱۵:۴۱

براساس یک بررسی که نتایج آن روز دوشنبه انتشار یافت ماموران پلیس هوستون آمریکا از سلاح «تیزر »بیشتر برای از کار انداختن و بیهوش کردن سیاهپوستان مظنون استفاده کرده‌اند.

به گزارش آسوشیتدپرس به نقل از گزارش حسابرسی انجام شده برای این شهر از 1417 مورد استفاده از تیزر به وسیله ماموران پلیس از دسامبر 2004 تا ژوئن 2007 ، نزدیک به 67 درصد علیه مظنونان سیاهپوست بوده است.

این بررسی را گروهی از کارشناسان جرم‌شناسی، آمار و ریاضیات انجام داده‌اند. حدود 25 درصد جمعیت هوستون سیاهپوست هستند.

بیل وایت شهردار هوستون در سال 2006 پس از وقوع چند مورد بدرفتاری پلیس با سیاهان و استفاده بی‌جا از تیزر خواهان انجام این بررسی شد.

عالیجناب رابرت محمد، مسئول ملت اسلام در منطقه جنوب غربی گفت: این بررسی نشان می‌دهد ماموران پلیس ترجیح می‌دهند از سلاح تیزری بیشتر علیه سیاهپوستان استفاده کنند.

 محمد گفت: آیا می‌توانیم این را نژادپرستی بدانیم؟ بله ، اگرچه بعضی‌ها هم ممکن است بگویند خیر اما مساله مهم در اینجا سوءاستفاده از قدرت است. ما به پلیس قدرت و اختیار می‌دهیم تا از ما حمایت کنند اما آنان به جای استفاده از آن قدرت برای حمایت از ما، با آن با ما بدرفتاری می‌کنند.

گروه ترجمه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر