گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با پسر۲۱ساله که از کادوی ۸۰میلیونی تولدش گذشت

آزادی ۶زندانی با کادوی تولد

«تصمیم‌گرفتم با ۸۰ میلیون تومان پول کادوی تولدم، تعدادی از زندانیان را به آغوش خانواده‌های نگران‌شان برگردانم.»این را پیمان معصومی، جوان دانشجوی ۲۱‌ساله رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد اردبیل می‌گوید که مدتی پیش ۸۰ میلیون تومان کادوی تولدش را در اختیار شورای حل اختلاف اردبیل قرار داد و با این کار شش زندانی غیرعمد را آزاد کرد. گفت‌وگوی جام‌جم را با او بخوانید.
کد خبر: ۱۴۶۳۴۷۷
 
یک جوان ۲۱ ساله با این مقدار کادوی تولد کارهای زیادی می‌تواند انجام دهد و از زندگی‌اش لذت ببرد، چرا تصمیم گرفتید این پول را صرف آزادی تعدادی زندانی‌کنید؟
من هرسال جشن تولد می‌گرفتم، اما امسال تصمیم گرفتم به جای تجربه یک خوشحالی چند ساعته، هم آن را متفاوت‌تر از سال‌های دیگر برگزارکنم و هم به نوعی در این زمینه فرهنگ‌سازی شود. ببینید اگر به خانواده‌های زندانیان کمک‌های معیشتی شود، این کمک‌ها در یک برهه زمانی تمام می‌شود و اثرات ماندگاری ندارد، اما اگر زندانی‌ها در کنار خانواده‌های‌شان حضور داشته باشند، علاوه بر ایجاد احساس آرامش دو طرف، خانواده نیز از انسجام بیشتری برخوردار خواهد بود. همچنین برکت در زندگی همه ما جاری می‌شود و انرژی مثبت زیادی دریافت می‌کنیم.
 
موضوع را با خانواده مطرح کردید؟
ما گروهی به نام مروجین زیر نظر ستاد امر به معروف داریم که دبیر آن خودم هستم. قبل از طرح موضوع با خانواده، با دبیر ستاد امر به‌معروف طرح مسأله کردم که ایشان هم استقبال کرد و گفت مشکلی ندارد. ۲۷ اردیبهشت سالروز تولدم بود، اما ما آن را دو روز بعد و با حضور استاندار، عوامل شهری استانی و خانواده و دوستان برگزار کردیم. مبالغ متفاوتی در مراسم به بنده اهدا شد که مجموع آن ۸۰ میلیون تومان شد. برخی از افراد حاضر در مراسم از نیت ما بی‌اطلاع بودند و وقتی مطرح کردم، بسیار استقبال کردند. پدرم هم با خیریه‌ها در ارتباط است و زمانی که متوجه تصمیم من شد، با خوشحالی همراهی کرد.
 
چند زندانی آزاد شدند و جرم‌شان چه بود؟
شش زندانی مرد که همگی جرایم‌شان مالی غیرعمد بود، آزاد شدند و علاوه بر این، ۹ پرونده هم مختومه شد.
 
مختومه کردن ۹ پرونده ایده خودتان بود؟
خیر. ما از این موضوع که می‌توان پرونده‌ای را با در نظر گرفتن شرایطی مختومه اعلام کرد، اطلاع نداشتیم و خود مسئولان قوه قضاییه پیشنهاد کردند و ما هم پذیرفتیم. ۹ پرونده مختومه نیز متعلق به افرادی بود که به طور مثال قادر به پرداخت جریمه‌های دولتی و...نبودند. 
 
​​​​​​​تصمیم دارید دوباره مراسم‌هایی این‌چنین و با همین هدف برگزار کنید؟
قطعا. ما برای ماه‌های دیگر هم مراسم تولد داریم و قرار است مبالغ جمع‌آوری شده را صرف آزادی زندانیان کنیم. اتفاقا یکی از پزشکان خانم این کار را انجام داد. ما برایشان جشن تولد برگزار کردیم و مبلغ ۳۵‌میلیون تومان جمع‌آوری شد که با این پول و نظر ایشان صرف آزادی چند زن زندانی شد.

آزادی ۱۱۴ زندانی مالی غیرعمد در ۲ ماه
حجت‌الاسلام سید‌حسین علوی، رئیس مرکز حل اختلاف استان اردبیل گفت: با حضور یکی از جوانان اردبیلی در اجرای احکام شورای حل اختلاف شهرستان اردبیل و اهدای ۸۰۰ میلیون ریال پولی که به عنوان کادو در جشن تولد خود جمع‌آوری کرده بود شش نفر از زندانیان مالی آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند. تلاشگران و زحمت‌کشان حل اختلاف استان توانسته‌اند در دو ماهه اول سال ۱۴۰۳، با یاری خداوند متعال و با کمک صلح یاران و خیرین نیک‌اندیش ۱۱۴‌نفر از زندانیان مالی و غیر مالی استان را آزاد کنند و به آغوش خانواده بازگردانند
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها