سرکرده باند آدم‌ربایی به بهانه استخدام، افراد را به شرکتش می‌کشاند و با زندانی کردن آنها، از خانواده‌شان اخاذی می‌کرد.
کد خبر: ۱۴۴۰۰۴۱
 
به گزارش خبرنگار جام‌جم، اوایل آذر امسال مردی با حضور درشعبه یکم دادیاری دادسرای جنایی تهران از ناپدیدشدن پسر ۱۴ساله‌اش خبر داد و برای یافتن ردی از سرنوشت او کمک خواست. این مرد در شکایتش گفت: پسرم برای تفریح از خانه بیرون رفت اما بازنگشت و غیبتش طولانی شد. همه جا را جست‌و‌جو کردیم اما موفق به یافتن او نشدیم. می‌ترسم بلایی سر او آمده باشد.
پرونده با دستور قضایی به پلیس آگاهی تهران ارسال و تحقیقات برای یافتن این نوجوان آغاز شد. چند روز بعد شاکی دوباره به پلیس آگاهی تهران آمد و اطلاع داد که افراد ناشناس با وی تماس گرفته و اطلاع داده‌اند که فرزندش را ربوده و در برابر آزادی او ۳۰۰۰ دلار می‌خواهند. 
این درحالی بود که آدمرباها در تماس با این خانواده مدام محل قرار را عوض می‌کردند‌. دراین کش و قوس‌ها وبعدازچند هفته این خانواده توانستند ۳۰میلیون تومان پول برای آزادی فرزندشان تهیه کنند. وقتی آدمرباها متوجه ماجرا شدند چند روز پیش از آنها خواستند برای تحویل پول به بوستانی در جنوب تهران بروند. ماموران محل قرار را زیرنظرگرفته و یکی ازمتهمان را هنگام گرفتن پول دستگیر کردند. 
متهم اعتراف کرد، همدستش چند محله پایین‌تر همراه گروگان ایستاده ومنتظر خبراوست. ماموران راهی محل شدند وبا دستگیری دومین متهم، گروگان را آزاد کردند.
گروگان نجات یافته دراظهاراتش گفت: در یک گروه تلگرامی با آگهی استخدام رو‌به‌رو شدم که درآن نوشته شده بود «با هر سنی بیا استخدام شو و پول زیاد در بیاور.» با شماره داخل آگهی تماس گرفتم و مردی دریکی از محله‌های تهران قرار گذاشت و مرا به ساختمانی برد که افراد دیگری هم آنجا بودند. وقتی به آنجا رسیدم تازه فهمیدم در دام گروگانگیران گرفتار شده‌ام. آنها افراد را به بهانه استخدام به آن ساختمان می‌کشانند و بعد با زندانی کردن آنها از خانواده‌شان اخاذی می‌کنند. 
ماموران سپس به بازجویی از متهمان پرداختند که یکی از آنها به نام شهرام گفت: خودم هم به بهانه استخدام در دام سرکرده باند گرفتار شدم. به دلیل این‌که خانواده‌ام پولی به او ندادند، مجبورم کرد در آدم‌ربایی و اخاذی‌ها به او کمک کنم. 
روحانی‌زاده، دادیار شعبه اول دادسرای جنایی تهران با تایید این خبر به جام‌جم گفت: متهمان در بازداشت به سرمی‌برند. تحقیقات برای دستگیری بقیه اعضای این باند و یافتن ردی ازسرنوشت افراد گرفتار شده در اسارتگاه این شرکت هرمی ادامه دارد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها