سرپرست وزارت آموزش و پرورش خبر داد:

تعیین رتبه همه معلمان مشمول رتبه‌ بندی

آمیختن خون شیعه و سنی در راه حفظ امنیت، بار دیگر بر خواب و خیال دشمن خط بطلان کشید و رشادت سرباز وظیفه اهل سنت و افسر شیعه در برابر حمله تروریستی روز گذشته زاهدان، نجوای امنیت در سایه وحدت را در سیستان و بلوچستان طنین انداز کرد.
کد خبر: ۱۴۱۵۵۱۹

امنیت هر روز و هر شب‌مان را مدیون کسانی هستیم که برای دفاع از این آب و خاک از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند، افرادیکه تا پای جان برای دفاع از این مرز و بوم ایستاده و با خطرات فراوانی از جمله حمله گروهک‌های معاند و اشرار مواجه هستند.

جوانانی چون "علیرضا کیخا" و "مبین رشیدی" که با تمام وجود از امنیت و آرامش مردم حراست می‌کنند، جوانانی که نه به دنبال پست و مقام هستند و نه دیده شدن در رسانه‌ها، کسانی که اخلاص را با عملشان معنا کردند و در نهایت مزد نیات پاکشان را از دستان مبارک سالار شهیدان دریافت کرده و به خیل عظیم شهدا پیوستند.

بار دیگر دست ننگین دشمن دین و انسانیت از آستین خشم و کینه و نفاق و ترور بیرون آمد و در زمانی که مردم در حلاوت شیرینی برگزاری جشن عید غدیرخم به سر می‌بردند، ضربه ناجوانمردانه‌ای را با حمله به کلانتری ۱۶ زاهدان به آرامش روح و روان همه عاشقان و شیفتگان راه نورانی نبوت و رهبری وارد کرد.

گروهک «جیش الظلم» تاکنون تلاش‌های زیادی برای تضعیف امنیت و ضربه وارد کردن به وحدت مردم سیستان و بلوچستان داشته غافل از اینکه این خون‌هایی که از شهدای شیعه و سنی در هم آمیخته می‌شود، وحدت را در این خطه از ایران اسلامی روز به روز محکم‌تر می‌کند.

وقایع حمله به کلانتری ۱۶ زاهدان بار دیگر به جهانیان نشان داد که گذشتن از جان در راه وطن در ایران اسلامی شیعه و سنی نمی‌شناسد و حتی یک سرباز در مصاف با دشمنان این مرز و بوم سرداری شجاع است

این حماسه نشان داد که در راه خدمت به نظام جمهوری اسلامی جوانی شیعه در کنار جوانی اهل سنت و بلوچ برای کشورش خدمت می‌کند و تا پای جان نیز برای انجام وظیفه‌اش رشادت به خرج می دهد.

سیستان و بلوچستان نگین زیبایی در دل ایران به شمار می رود و وحدت و همدلی مردم علی رغم محرومیت ها در دنیا مثال زدنی است و همین امر موجب شده تا دشمنان این آب و خاک همواره برای خدشه وارد کردن به آن دست به هر دسیسه ای بزنند.

تلاش برای ایجاد اختلافات مذهبی در ۲ دهه اخیر عامل مهمی برای انجام فعالیت گروهک‌های تروریستی شده است تا به بهانه مذهب دست پلیدشان با همراهی استکبار جهانی به خون بی گناه ده‌ها نفر در جنوب شرق ایران اسلامی آلوده شود.

هدف از این اقدامات ترویستی و جنایتکارانه ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی و جنگ قومیتی بین مردم همیشه در صحنه بوده اما این توطئه‌های دشمن نه تنها با شکست مواجه شده و به سرانجام نرسیده است، بلکه همواره باعث همدلی و تقویت روحیه مردم برای حفظ وحدت و دفاع جانانه‌تر از این مرز و بوم شده است.

شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان چون جان شیرین از دستاوردهای نظام و خاک میهن اسلامی دفاع کرده و همچنان دفتر شهادت را گشوده نگه داشته و همواره مردانه در مقابل دشمنان ایستاده اند.

ولایتمداران سیستان و بلوچستان به عنوان مرزداران غیور میهن اسلامی چون هشت سال دوران دفاع مقدس مردانه در حفظ استقلال و تمامیت ارضی از هر نوع ایثار و رشادت دریغ نکرده و قاطعانه در مقابل دسیسه های و توطئه های دشمنان ایستاده‌اند.

سیستان و بلوچستان مفتخر است که جوان ترین شهید هشت سال دفاع مقدس کشور شهید 'سبیل اخلاقی' با ۱۱.۵ سال سن از برادران اهل سنت را تقدیم نظام و میهن کرده است.

همچنین مسن ترین شهید استان با ۷۶ سال سن از برادران اهل سنت سیستان و بلوچستان است که در عملیات تروریستی مزدوران استکبار به درجه رفیع شهادت نایل آمده است.


بی‌تابی فرزندان شهید کیخا در فراق پدر

بی تابی و گریه‌های "امیرعباس" و "آرتین" فرزندان علیرضا کیخا شهید مدافع امنیت، برای پدرشان صحنه‌های دردناکی است که دل هر انسانی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و تاریخ این آب و خاک محفوظ می ماند؛ این کودکان به کدامین گناه باید تاوان کینه دشمنانی را بدهند که تاب و توان وحدت و امنیت ایران اسلامی را ندارند، به کدامین گناه راهی مدرسه شوند و جمله "بابا آب داد" را مرور کنند و قد بکشند در حالیکه دست پرمهر پدر را بر سر ندارند.

پدر شهید علیرضا کیخا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به خصوصیات اخلاقی فرزندش اظهارکرد: این شهید وطن، بسیار مقید به خواندن نماز اول وقت بود.

وی با بیان اینکه پسرش بسیار مردم دار بود و در رعایت حقوق دیگران کوتاهی نمی‌کرد، افزود: "علیرضا" عاشق شغلش بود و افتخار می‌کنم در راه انقلاب به شهادت رسید.

پدر شهید کیخا ادامه داد: فرزندم ۳۷ سال بیشتر سن نداشت که در درگیری با گروهک تروریستی در کلانتری ۱۶ زاهدان به فیض شهادت نائل آمد، هم اینک دو پسر به نام های "امیرعباس" و "آرتین" از وی به یادگار ماندند.

ویدیو | جان‌هایی که امنیت و وحدت می‌بخشند

عفو رهبری و رویای انتظار برای پایان خدمت

چه کسی فکرش را می‌کرد "مبین رشیدی" سرباز وظیفه شهید بلوچ، ۱۸ ماه خدمت کرده بود و پس از اینکه اضافه خدمتش با عفو رهبر معظم انقلاب بخشیده شده بود منتظر روزهای پایانی خدمتش بود تا آرزوهایش را محقق کند اما آتش خشم و کینه دشمنان که تاب و تحمل امنیت، وحدت و آسایش ایران اسلامی به ویژه در خطه سیستان و بلوچستان را ندارد، با نقشه‌ای شوم و ناجوانمردانه کاخ رویاهای این جوان ۲۱ ساله اهل سنت را ویران کرد؛ اگر چه جایگاه والای شهادت نصیبش شد.

پدر شهید اهل سنت سرباز وظیفه مبین رشیدی به خبرنگار ایرنا گفت: "مبین" فردی با اخلاق و مردم‌دار بود، همه کسانی که او را می شناختند، اذعان می کردند که هیچگاه زبانش به غیبت گشوده نشد و هرگز از کسی بد نگفت.

وی با بیان اینکه او همیشه با خانواده و همکاران با اخلاق خوب مدارا می کرد، ادامه داد: شهدا برای تامین امنیت، آسایش و رفاه مردم جان خود را نثار کردند، دشمنان کور خوانده‌اند؛ ما همیشه آماده شهادت هستیم.

وی گفت: دشمنان بدانند این راه با شهادت فرزندان ما به پایان نمی رسد، هزاران نفر دیگر برای دفاع از خاک این کشور، ملت و ناموس خود تمام قد ایستاده اند.

اختلاف میان شیعه و سنی هدف دشمن از اقدامات تروریستی

بزرگ طایفه درازهی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: اقدامات تروریستی و مسلحانه در سیستان و بلوچستان با هدف اختلاف میان شیعه و سنی انجام می‌ شود.

حاجی بارانی درازهی افزود: حرکت غیر انسانی و نابخردانه حمله به کلانتری ۱۶ و به شهادت رسیدن ۲ نفر از پرسنل خدوم انتظامی استان را محکوم می‌کنیم.

وی افزود: چنین اعمال غیر انسانی باعث می‌شود امنیت منطقه و استان خدشه دار شود و موجب می‌شود سرمایه گذاران کمتری به استان ورود کنند و باعث عقب ماندگی اقتصادی می‌شود.

بزرگ طایفه درازهی ادامه داد: مسلم است اقدامات مسلحانه و تروریستی و به شهادت رساندن مدافعان امنیت به نفع استان و کشور نیست و چنین اقداماتی در انظار مردم محکوم است.

درازهی خاطرنشان کرد: دشمن با انجام این حرکات می‌خواهد میان شیعه و سنی و اقوام ایرانی اختلاف ایجاد کند و بهره برداری از مسایل قومیتی و مذهبی داشته باشد اما مردم ما این را نمی‌پذیرند و هرگز دشمن به آرزوی خود نخواهد رسید به غیر از اینکه خودشان به هلاکت می‌رسند و بدنام می‌شوند.

وی تصریح کرد: بهتر است مردم وحدت و انسجام خود را در راستای امنیت پایدار و وحدت ملی در استان حفظ کنند تا دشمن نتواند ذره‌ای بهره برداری کند و به اهداف شوم خود در استان دست یابد.

 


عاملان اقدامات تفرقه افکنانه بویی از اسلام نبرده‌اند

امام جمعه مسجد قبا هوشک سراوان اظهارکرد: هیچ فرد مسلمان و دینداری عملیات تروریستی انجام شده امروز در کلانتری ۱۶ زاهدان را تایید نمی کند و این اقدام تروریستی دل همه ما را امروز به درد آورد.

مولوی عبدالوهاب حسین بر در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: کسانی که این اقدام را انجام دادند نه تنها مسلمان نیستند حتی بویی از اسلام را هم نبرده اند.

وی بیان کرد: همه ما این گونه اقدامات تفرقه افکنانه را محکوم کرده و از هر کسی که باعث تفرقه افکنی بین مسلمان شود نیز بیزاری می جوییم.

استاندار سیستان و بلوچستان در مراسم تشییع پیکر پاک شهیدان علیرضا کیخا و شهید مبین رشیدی گفت: امروز شیعه و سنی با حضور پرشور خود، نقشه های دشمنان را نقش برآب کردند.

محمد کرمی ادامه داد: شهیدان ما زنده اند و در جوار حق رزق و روزی می خورند و از مقام بالایی برخوردارند.

به گزارش ایرنا صبح روز شنبه هفدهم تیرماه چهار تروریست مسلح در پوشش مراجعه کننده، قصد ورود به محوطه اصلی کلانتری ۱۶ را داشتند که با هوشیاری سرباز وظیفه نگهبان درب اصلی مقر انتظامی، تروریست‌ها در اقدام اولیه خود برای ورود به محوطه اصلی کلانتری ناکام ماندند و در همان لحظات ابتدایی درگیری با ماموران انتظامی یک نفر از تروریست ها به هلاکت رسید.

با حضور مقتدرانه ماموران پلیس مستقر در مقر انتظامی و پس از ناکامی تروریست ها در ورود به محوطه اصلی کلانتری، مهاجمان مسلح وارد برجک نگهبانی کلانتری شده و به تیراندازی کور به اطراف و درگیری مسلحانه با نیروهای امنیتی و انتظامی اقدام کردند.

در این حمله تروریستی به کلانتری ۱۶ زاهدان ۲ نفر از همکاران انتظامی به درجه رفیع شهادت نائل شدند و هر چهار تروریست مسلح نیز به هلاکت رسیدند./ایرنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها