سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری:

افزایش مجدد قیمت بلیت هواپیما صحت ندارد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزایش مجدد ۹ درصدی قیمت بلیت هواپیما را تکذیب کرد و گفت که ۱۰ روز به ایرلاین‌ها مهلت داده شده که افزایش ۲۹ درصدی ابلاغ‌شده را رعایت کنند.
کد خبر: ۱۴۱۴۹۸۲

به گزارش جام جم آنلاین، پس از جنجال‌های بسیار و اصرار شرکت‌های هواپیمایی به افزایش قیمت بلیت هواپیما و موافقت سازمان هواپیمایی با این موضوع، خرداد ماه بود که ستاد تنظیم بازار، مجوز افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت را صادر کرد.

باوجود این ایرلاین‌ ها پس از آن اعلام کردند که با این افزایش قیمت موافق نیستند و درخواست افزایش بیشتری داشتند، اما سازمان هواپیمایی کشوری ایرلاین‌ها را به رعایت سقف قیمتی تعیین‌شده ملزم کرد.
بیشتر بخوانید

همچنین روز گذشته، محمد محمدی‌بخش -رئیس سازمان هواپیمایی کشوری- درباره قیمت بلیت هواپیما اظهار کرد: پس از تصویب افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت هواپیما، ما یک اختلاف قیمتی با انجمن شرکت‌های هواپیمایی داشتیم که حداکثر ۲۰ درصد بود اما قیمت‌گذاری توسط دستگاه‌های متولی انجام شد و جدول هم شفاف است و این اختلاف قیمت ما به نوسانات نرخ ارز و مالیات و ارزش افزوده و غیره برمی‌گردد اما به زودی اختلافات رفع می‌شود.

با وجود این، امروز در برخی رسانه‌ها، خبر افزایش مجدد ۹ درصدی قیمت بلیت منتشر شد و اینطور مطرح شد که مقرر شده ایرلاین‌ها ۱۰ روز قیمت‌ها را بر اساس همان افزایش ۲۹ درصدی نگه دارند و پس از آن می‌توانند ۹ درصد به بهای بلیت اضافه کنند.

در این راستا ایسنا از سازمان هواپیمایی کشوری، ماجرا را پیگیری کرده و جعفر یازرلو -سخنگوی این سازمان- به ایسنا اعلام کرد این موضوع صحت ندارد و مهلت ۱۰ روزه‌ای که به ایرلاین‌ها داده شده، برای اجرای همان افزایش ۲۹ درصدی ستاد تنظیم بازار است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها