پس از یک دربی نفس گیر 120 دقیقه ای، سرانجام این سرخ های پایتخت بودند که دومین جام را در این فصل از آن خود کردند.
کد خبر: ۱۴۱۰۴۱۳

به گزارش جام جم آنلاین، استقلال که برای جبران ناکامی خود در لیگ برتر وارد میدان شده بود، نتوانست بر قهرمان لیگ برتر غلبه کند و با گل دوم امید عالیشاه، کاپیتان پرسپولیس همه چیز تغییر کرد. استقلالی ها با نتیجه 2 بر یک بازی را به رقیب دیرینه خود واگذار کردند و از کسب جام بازماندند.

نکته شایان توجه این است که تیم پرسپولیس تنها تیم در فوتبال ایران است که موفق شده 3 بار دوگانه فوتبال ایران را از آن خود کند. سرخ‌ پوشان پایتخت با هدایت علی پروین در سال 1378 قهرمان جام آزادگان شدند. پرسپولیسی‌ ها در فینال جام حذفی در همان سال استقلال را 2 بر یک شکست دادند تا برای اولین بار در قهرمانی دوگانه را کسب کنند.

همچنین در سال 1398 پرسپولیس با برانکو قهرمان لیگ برتر شد. در فینال جام حذفی هم این تیم در اهواز تیم داماش گیلان را با یک گل شکست داد تا برای دومین بار هم قهرمان لیگ برتر شود و هم جام حذفی را کسب کند. و به این ترتیب امسال هم سومین سالی بود که پرسپولیس علاوه بر قهرمانی در لیگ برتر موفق شد در فینال جام حذفی، استقلال را با نتیجه 2 بر یک شکست دهد تا یحیی گل محمدی سومین مربی ای باشد که موفق به کسب این دوگانه برای پرسپولیس باشد.

گفتنی است پرسپولیس با این برد، علاوه بر قهرمانی در جام حذفی برای اولین بار در تاریخ تعداد پیروزی هایش در دربی بیشتر از استقلال شد. قرمزهای پایتخت در حال حاضر 27 برد در دربی دارند و استقلال 26 برد. همچنین استقلال موفق به کسب 7 عنوان قهرمانی  در جام حذفی شده بود و پرسپولیس تا پیش از دیدار دیشب، 6 بار قهرمان این جام شده بود؛ سرخ پوشان یک بار دهه ۱۳۶۰ به این جام رسیدند، دو بار در دهه بعدی جام حذفی را فتح کردند، دو بار با علی دایی در دهه ۱۳۸۰ قهرمان شدند، یک بار با برانکو در دهه ۱۳۹۰ و حالا هفتمین بار در سده جدید این جام را به دست آوردند.

 با این وجود پرسپولیس با این قهرمانی در جام حذفی به تعداد قهرمانی های استقلال در این رقابت ها رسید تا در کنار استقلال به موفق ترین تیم این مسابقات تبدیل شود.

و اما هت تریک پرسپولیس در دبل قهرمانی، طبق قوانین در صورتی که قهرمان لیگ برتر و جام حذفی یک تیم باشد، آن تیم  قهرمان سوپر جام هم می ‌شود و به این ترتیب پرسپولیسی ها ازهمین حالا برنده سوپرجام فوتبال ایران هم هستند.

به این ترتیب پس از سال 1398 که پرسپولیس با قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی، سوپر جام را هم کسب کرده بود؛ این دومین سالیست که شاگردان گل محمدی با قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی سوپر جام را هم با خود به خانه برده و فصل را با سه جام ارزشمند به پایان می برند.

 

تعداد بازدید : 30
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها