نماینده ولی فقیه در استان یزد:

صنعت، نیازمند تقویت تفکر است

یزد - نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه صنعت، نیازمند تقویت تفکر است، گفت:متاسفانه برنامه ریزی آموزشی ما به نحوی است که به این عنصر مهم توجه جدی نشده و این امر سبب شده روحیه خلاقیت، کارآفرینی در جوانان وجود نداشته باشد و همه جوانان در انتظار ایجاد شغل توسط دولت باشند.
کد خبر: ۱۳۹۳۲۷۷

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد ،آیت الله ناصری در این دیدار مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرکل حوزه وزارتی این وزارتخانه با وی  ضمن تقدیر از حضور جنابی، مشاور وزیر صمت در استان یزد اظهار داشت: حوزه صنعت، معدن و تجارت بسیار پیچیده است، وباید با عمق بخشیدن به آموزش ها، فناور پایه کردن تولید و دانش بنیان شدن شرکت ها، پیچیدگی های این بخش را رفع کرد.

وی با تاکید بر اینکه صنعت، نیازمند تقویت تفکر است، افزود: متاسفانه برنامه ریزی آموزشی ما به نحوی است که به این عنصر مهم توجه جدی نشده و این امر سبب شده روحیه خلاقیت، کارآفرینی در جوانان وجود نداشته باشد و همه جوانان در انتظار ایجاد شغل توسط دولت باشند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: اقتصاد موفق آن است که بتوان از امکانات موجود به تولید دست زد و رشد اقتصادی را رقم زد و فاصله اقتصادی را از بین برد در حالی که در کشور ما بیشتر به تجارت و واردات، آن هم با سودهای غیرمنطقی توجه شده است.

برخی واردکنندگان و تولیدکنندگان به سودهای منطقی قانع نیستند

وی با اشاره به اینکه برخی اجحاف‌ها در زمینه نرخ گذاری به ویژه در زمینه محصولات وارداتی صورت گرفته است، گفت: برخی واردکنندگان و حتی تولیدکنندگان به سودهای منطقی قانع نیستند و این امر سبب شده برخی قیمت تمام شده کالا تا قیمت عرضه آن، بالغ بر 300 درصد تفاوت داشته باشد و این امر سبب گرانی است و مشکل اصلی نحوه قیمت گذاری است.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد : پول پرستی آفت تولید، واردات و تجارت است و اگر فعالان این عرصه فقط به دنبال سود بیشتر باشند، هر روز فشار بر جامعه بیشتر می شود.

ومتاسفانه برخی دلالان نیز اجازه پیشرفت در بسیاری از تولیدات را نمی دهند که نمونه آن را چند سال پیش در زمینه تولید چادرمشکی شاهد بودیم.

ناصری خاطر نشان ساخت : علت اینکه اقتصاد ما آنگونه که باید رشد نمی کند و گرانی هر روز بیشتر می شود، قانع نبودن تولید کنندگان و صادرکنندگان و واردکنندگان به سود منطقی و کمتر است و اگر وزارت صمت بتواند این امر را اصلاح کند، اتفاقات بهتری رقم می خورد درحال حاضرمنشأ بسیاری از گرانی ها همین شیوه نرخ گذاری است و افراد باید مردم را نیز در نظر بگیرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برخی مدیران ما نیز دارای سطح فکری پایینی هستند، افزود: این مدیران متاسفانه با سطحی نگری های خود، مانع پیشرفت اقتصادی کشور شده اند و برخی از آنها با وجود استعدادهایی که در کشور وجود دارد، همواره چشمشان به خارج از کشور بوده است.

امام جمعه یزد گفت: این در شرایطی است که ظرفیت‌ها و استعدادهای موجود در کشور ما از بسیاری از کشورهای دیگر بیشتر است اما جرأت، جسارت، تفکر و تعقل در جامعه ما به ویژه در میان برخی مدیران کمتر است.

جنابی، مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی صنعت، معدن و تجارت نیز در این دیدار با بیان اینکه یزد، استان پیشرو در حوزه صنعت، معدن و تجارت است، اظهار داشت: یکی از موفقیت هایی که در استان یزد دیده می شد، نگاه ویژه امام جمعه به بخش صنعت، معدن و تجارت، رهنمودها و مطالبات این حوزه بوده که امیدواریم بتوانیم از این رهنمودها به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

برچسب ها: صنعت معادن یزد
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها