رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر آغاز عملیات حج ۱۴۰۲ را اعلام کرد.
کد خبر: ۱۳۹۱۵۵۹

به گزارش جام جم آنلاین، سید علی مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در همایش توجیهی آموزشی حج و اربعین 1402 اظهار کرد: امیدواریم این نشست در برگزاری بهتر حج امسال از نظر معاینات پزشکی و خدمات بهتر کادر پزشکی موثر باشد.  عملیات حج 1402 آغاز شده و مذاکرات اولیه حج توسط سازمان حج و زیارت با سازمان حج و زیارت عربستان شروع شده است.

وی درباره تعداد زائران حج آینده گفت: بر اساس اعلام حج و زیارت برای حج 1402؛  87 هزار و 500 نفر زائر حج داریم. آغاز عملیات حج از 5 ذی القعده تا 5 محرم یعنی 60 روز است. در این مدت باید مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر خدمات بهداشتی و درمانی را ارائه کند.

مرعشی گفت: باید برخی از تیم‌های پزشکی زودتر از زائران در مدینه حضور داشته باشند. با توجه به اینکه هر ساله قوانین جدیدی برای برگزاری مراسم اضافه می‌شود، ما باید برای برگزاری معاینات اقدامات لازم را انجام دهیم.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر توضیح داد: امسال از کل زائران حج 23 هزار نفر بالای 65 سال سن دارند و با جمعیت پیری رو به رو هستیم، که قاعدتا بیماری‌هایی دارند که اهمیت معاینات را بیشتر می‌کند و در کنار این معاینات باید زمان‌بندی‌هایی را هم در نظر بگیریم.

مرعشی افزود: امسال زمان مکفی لازم را داریم و باید پرونده پزشکی زائران تکمیل باشد و بیماری‌های زائران باید به درستی تشخیص داده شود و مشخص شود که زائران به چه دلیلی نمی‌توانند به حج اعزام شوند.

وی خاطرنشان کرد: باید به زائرانی اجازه تشرف بدهیم که استطاعت حضور در مراسم حج را از نظر جسمی داشته باشند. اگر واقعا توانایی جسمی ندارند باید جلوی تشرف آنها گرفته شود و اگر امکانش را دارند بی دلیل اجازه حضور از آنها گرفته نشود.

منبع: تسنیم

برچسب ها: حج 1402 حج زائران حج
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها