اتفاقی بی‌بدیل در دنیای روایتگری
برای کتاب «پروانه‌ها گریه نمی‌کنند» نوشته مرضیه اعتمادی

اتفاقی بی‌بدیل در دنیای روایتگری

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم بزرگداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» با اشاره به ظرفیت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، حمایت از نهاد و توسعه کتابخانه‌های عمومی را سیاست راهبردی دولت در حوزه فرهنگ عنوان کرد.
کد خبر: ۱۳۸۷۷۵۳

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: روز ۲۴ آبان‌ مصادف با سالگرد ارتحال علامه طباطبایی است؛ شخصیتی موثر در جریان انقلاب اسلامی که با نگارش آثار ارزشمند و تربیت شاگردانی بزرگ، همچنان از اثرات وجودی ایشان بهره‌مند هستیم. به طوری که بخش بزرگی از نظریات جریان انقلاب اسلامی از نظریات بزرگانی سرچشمه می‌گیرد که در محضر علامه طباطبایی تلمذ کرده‌اند.
وزیر ارشاد در ادامه خطاب به رئیس‌جمهور گفت: ما در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با ظرفیت بالایی روبه‌رو هستیم. بیش از ۳۸۰۰ کتابخانه در سراسر کشور داریم و بر این اساس، رتبه اول در منطقه و جهان اسلام را در این حوزه به خود اختصاص داده‌ایم.اسماعیلی با اشاره به روند توسعه کتابخانه‌ها در سراسر کشور ادامه داد: همان‌طور که در سفرهای استانی مشاهده کردیم، با انبوهی از پروژه‌های نیمه‌کاره مواجه هستیم که از دوره‌های گذشته برجای مانده و به باری سنگین بر دوش دولت تبدیل شده‌اند. در این میان خوشبختانه با تکمیل پروژه‌های کتابخانه‌ای و توسعه کتابخانه‌ها در استان‌های مختلف روبه‌رو هستیم و در روستاهای دوردست نیز از طریق خودروهای حمل کتاب، خدمات کتابخانه‌ای ارائه می‌شود. همچنین شبکه بزرگی از کتابداران که بخش مهمی از لشکر فرهنگی جمهوری اسلامی هستند در گمنامی در حال خدمت‌رسانی به جامعه‌اند.
وی با اشاره به توجه دولت به رفع مشکلات معیشتی کتابداران گفت: حمایت از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و توسعه کتابخانه‌ها، سیاست راهبردی حوزه فرهنگ است. بنده از روز اول شروع خدمت همواره بررفع مشکلات کتابداران تاکید کردم، این موضوع را در اولویت برنامه‌ها قرار دادم و جلسات متعددی در این زمینه برگزار شد که امیدواریم شاهد حل بخش اعظمی از مشکلات کتابداران عزیز باشیم.وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برنامه‌های تدارک دیده‌شده برای هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران گفت: بحث حل مشکلات کاغذ در دستور کار بوده است و با دستور مستقیم جناب آقای رئیس‌جمهور نیازهای کاغذی ما تا حد زیادی برطرف شده، به طوری که در روزها و ماه‌های اخیر شاهد افزایش تیراژ نشریات در کشور بوده‌ایم. 
محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به انتشار ۱۱۰ هزار کتاب در طول سال گذشته در کشور گفت: سیاست اصولی دولت این است که صنعت نشر ملی شود و موضوع کاغذ را از وابستگی به خارج رها کند.

منبع: ضمیمه قفسه روزنامه جام‌جم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها