با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانش آموزان صورت گرفت؛

افتتاح خانه یاریگران زندگی درکرمان

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت:خانه یاریگران زندگی با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برای دانش‌آموزان استان در محل سازمان دانش آموزی افتتاح شد.
کد خبر: ۱۳۸۶۶۴۱

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛رضا رضایی،ضمن تقدیر و تشکر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در فراهم سازی مقدمات لازم جهت راه‌اندازی و تجهیز این مرکز خاطر نشان کرد:مدارس بهترین مکان برای توانمند سازی دانش آموزان و خانواده آنها برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی هستند.

وی ازبرگزاری دوره های آموزشی توانمندسازی ویژه دانش آموزان، معلمان و اولیا با همکاری نیروی انتظامی خبرداد و افزود:شناسایی آسیب های اجتماعی به دانش آموزان ضروری است.

رضایی،توانمندسازی دانش آموزان والدین و فرهنگیان در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی،ترویج فرهنگ پیشگیری ازاعتیاد و رفتار های پر خطر در مدارس،بهبود و ارتقا خدمات برای شناسایی و کمک به دانش آموزان در معرض خطر و پرخطر و تقویت عوامل محافظت کننده و کاهش مخاطره آمیز دانش آموزان را از مهمترین اهداف راه اندازی و تجهیز کانون یاریگران زندگی برشمرد.

وی بر تقویت مهارت نه گفتن در بین دانش آموزان تاکیدو خاطر نشان کرد:آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزان برای بهتر زیستن و باهم زیستن ضروری است‌.

رضایی،با تاکید بر آموزش مهارت خود آگاهی به دانش آموزان خاطر نشان کرد:اگردانش آموز خود وشخصیت ارزنده خود را بشناسد هرگز به سمت آسیبهای اجتماعی به ویژه مواد مخدر روی نمی آورد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان اظهارکرد:آموزش مهارت تاب آوری باید در اولویت آموزش مهارت های زندگی قرار گیردتادانش آموزان کنترل هیجانی بیشتری داشته و رفتارهای تکانشی کمتر و کنترل خشم بیشتری داشته باشند.

رضا رضایی،اظهار کرد:ارتقای سلامت دانش ‎آموزان و پیشگیری از آسیب ‎های اجتماعی یکی از مهمترین دغدغه ‎های آموزش و پرورش استان بوده که این امر مستلزم شناسایی آسیب ها و تعامل و همکاری سایر نهادها با آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه متاسفانه بعضی ازاولیا اکثرکارهای شخصی فرزندان خود را انجام می دهند،بر آموزش مهارت های خود مهارتی به دانش آموزان تاکید کرد.

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛خانه یاریگران زندگی با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برای دانش‌آموزان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان،دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان،مدیر کل بهزیستی استان،معاونت پیشگیری از وقوع جرم فرماندهی انتظامی و جمعی از مسئولان و دانش آموزان  افتتاح شد.

خانه یاریگران زندگی مجهز به دستگاه های تمرکزی،آموزشی وورزشی می باشدکه با اعتباری بالغ بریک میلیاردو ۳۰۰میلیون تومان با همکاری شورای هماهنگی مواد مخدر و آموزش و پرورش استان در محل سازمان دانش آموزی تجهیز شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها