رتبه‌ بندی معلمان | خبر خوش برای معلمان

آخرین خبر از رتبه بندی معلمان

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه، طرح رتبه‌ بندی معلمان از ۳۱ شهریور ماه باید از سوی دولت اجرایی شود، تصریح کرد: بر این اساس و با توجه به بودجه ۳۸ میلیاردی تامین شده، حقوق معلمان بین یک میلیون و ۷۰۰ هزار تا پنج میلیون تومان افزایش می‌یابد.
کد خبر: ۱۳۷۴۶۰۰

با اجرای قانون رتبه بندی معلمان حقوق فرهنگیان تا پنج میلیون تومان افزایش می یابد. طرح رتبه بندی معلمان اواخر شهریور ماه اجرایی می شود.لایحه رتبه‌ بندی معلمان پس از یک سال بررسی در مجلس، به تصویب رسید و با تأیید شورای نگهبان، به دولت ارائه شد.فرهنگیان بر اساس شایستگی‌های عمومی، تخصصی، حرفه‌ای و تجربه، خود با رعایت ضوابط مندرج در قانون رتبه بندی معلمان و این آیین‌نامه در یکی از رتبه‌های پنجگانه به ترتیب آموزشیارمعلم، مربی‌معلم، استادیارمعلم، دانشیارمعلم و استادمعلم قرار می‌گیرند.آخرین خبر درخصوص رتبه بندی معلمان را در ادامه بخوانید.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، ۲۵ خردادماه جاری بود که صادق ستاری فرد معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در توئیتی اعلام کرد: احکام اعضای هیات‌های ممیزه برای اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان از سوی وزیر آموزش و پرورش صادر و تمهیدات اجرای رتبه‌بندی توسط مرکز نیروی انسانی این وزارت فراهم شده است.

قانون رتبه بندی معلمان طبق سند تحول بنیادین نظام آموزشی یکی از موضوعات مطرح شده در جهت بهبود سطح معیشتی و همچنین ارتقای شایستگی حرفه‌ای معلمان است که در سال های اخیر از سوی مجلس و دولت پیگیری شده است.

علیرضا منادی سفیدان رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به ایرنا در خصوص آخرین وضعیت طرح رتبه بندی معلمان اظهار داشت: همه مباحث طرح رتبه بندی از جمله آیین نامه آن در حال نهایی شدن است و طی چند روز آینده از سوی دولت نهایی و وارد فاز اجرایی خواهد شد.

وی در خصوص اینکه چه میزان به حقوق معلمان اضافه خواهد شد، گفت: برداشت ما از قانون این است که بر اساس بودجه ۳۸ هزار میلیارد تومانی که برای یک سال طرح رتبه بندی در نظر گرفته شده است، بین یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا چهار یا پنج میلیون تومان بر اساس رتبه معلمان، به حقوق آنان اضافه شود. البته این بستگی به نظر دولت دارد.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در عین حال گفت: طرح رتبه بندی باید از ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ اجرایی شود و بودجه ۳۸ هزار میلیارد تومانی برای امسال تامین شده است. همچنین بودجه سال گذشته را نیز دولت از محل فروش اموال مربوطه تامین کرده است.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش نیز روز سه شنبه چهارم مرداد ماه در حاشیه بازدید از نمایشگاه «هم‌افزایی مدیریت ایران» با اعلام اینکه تلاش می شود آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان در هفته جاری نهایی شود، از اجرای رتبه‌ بندی از ۳۱ شهریور امسال (۱۴۰۱) خبر داد.

وی با تاکید بر اینکه معلمان نباید نگران باشند و این طرح اجرایی می‌شود، گفت: خواسته فرهنگیان اجرای قانون رتبه بندی معلمان است و انتظار دارند این کار زودتر انجام شود اما این امر مهمی است و مراحل قانونی دارد که باید طی شود. ایراداتی را کمیسیون تلفیق قوانین مقررات مجلس در خصوص این آیین نامه داشتند که در چند روز گذشته به ما ارجاع دادند. در کمیسیون مربوطه ایرادها برطرف شد و در این کمیسیون به توافق رسیدند که در اولین جلسه هیات دولت، آیین نامه نهایی شود.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: بنابراین سعی می کنیم این آیین نامه را که رئیس جمهور هم اصرار دارند سریعتر اجرایی شود، در جلسه این هفته هیات دولت نهایی کنیم.

رتبه‌ بندی معلمان از ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ اجرایی می‌شود

وزیر آموزش و پرورش در بازدید از نمایشگاه هم‌افزایی مدیریت ایران با اعلام اینکه تلاش می شود آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان در هفته جاری نهایی شود، از اجرای رتبه‌بندی از ۳۱ شهریور امسال (۱۴۰۱) خبر داد.

به گزارش ایرنا، یوسف نوری روز سه شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه «هم افزایی مدیریت ایران» در جمع خبرنگاران درباره اجرای رتبه بندی معلمان با تاکید بر اینکه معلمان نباید نگران باشند و این طرح اجرایی می‌شود، گفت: خواسته فرهنگیان اجرای قانون رتبه بندی معلمان است و انتظار دارند این کار زودتر انجام شود اما این امر مهمی است و مراحل قانونی دارد که باید طی شود.

وی افزود: ایراداتی را کمیسیون تلفیق قوانین مقررات مجلس در خصوص این آیین نامه داشتند که در چند روز گذشته به ما ارجاع دادند. در کمیسیون مربوطه ایرادها برطرف شد و در این کمیسیون به توافق رسیدند که در اولین جلسه هیات دولت، آیین نامه نهایی شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: بنابراین سعی می کنیم این آیین نامه را که رئیس جمهور هم اصرار دارند سریعتر اجرایی شود، در جلسه این هفته هیات دولت نهایی کنیم.

نوری با اشاره به برخی انتقادات مبنی بر اینکه چرا هنوز رتبه بندی معلمان اجرا نشده است، اظهار داشت: باید بگویم اول قانون است، بعد آیین نامه و بعد شیوه نامه اجرا است. شیوه نامه و سامانه آن را همزمان آماده کرده ایم و منتظر تصویب آیین نامه هستیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره شیوع مجدد کرونا و بازگشایی مدارس نیز گفت: بارها گفته‌ام آخرین جایی که در زمان شیوع بیماری ها تعطیل خواهد شد، مدارس هستند. در همه گیری های ملی و جهانی بیماری ها، مدرسه باید آخرین جایی باشد که تعطیل می‌شود و اولین جایی باشد که باز می شود. البته باید شیوه نامه ها را رعایت کنیم.

نوری تاکید کرد: در آخرین جلسه ستاد ملی کرونا مصوب شد که سال آینده مدارس دانشگاه ها حضوری خواهند بود و با قوت هم حضوری خواهند ماند و ما تابع دستورات ستاد ملی کرونا هستیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان ها و سازمان‌های مردم نهاد در آموزش و پرورش گفت: ما برای استفاده از این ظرفیت، نهادسازی کردیم. یکی از وظایف قرارگاه عدالت تربیتی این است که گروه‌های جهادی، خودجوش و مردمی با توجه به شعار سال به طور جد دنبال شوند و تا الان جلسات مختلفی با گروه‌های دانش‌بنیان و جهادی برگزار شده است.

نوری درباره تخصیص اعتبارات استانی نیز اظهار داشت: بخشی از اعتبارات تخصیص داده شده که بخش اعظم آن طبق تبصره ۲۴ برای مناطق محروم است. بخشی از آن هم برای تکمیل مدارسی است که توسط خیرین کار ساخت آن آغاز شده است.

نخستین نمایشگاه و رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران در ۱۴۰۱ در حالی در مصلای تهران در حال برگزاری است که بیش از ۲۰۰ مسئول و مدیر از جمله آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهور ایران در این نمایشگاه حضور یافتند و از نزدیک از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جوانان و مردم کشور دیدن کردند.

حجت الاسلام احمد صالحی رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری، محمدصادق خیاطیان رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی، میثم لطیفی رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور، اسکندر مومنی رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر، عباس پاپی زاده رئیس سازمان امور عشایر کشور، سید رسول موسوی مدیرکل آسیای جنوبی وزارت خارجه، رضا عامری مدیرکل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، آسیه شریعتی نژاد معاون بانوان ریاست جمهوری، سید محمد آقامیری رئیس سازمان دامپزشکی کشور و معاون وزیر جهاد کشاورزی، حجت‌الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، احسان شریفی پور سرپرست مرکز ملی تحقیقات راهبرد آموزشی علوم پزشکی، مسعود عالمی سرپرست موسسه تحقیقات کشور و محمد چکشیان معاون فرهنگی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله مسئولان بازدیدکننده از نخستین نمایشگاه هم افزایی مدیریت ایران در سال ۱۴۰۱ بودند.

از دیگر مسئولان و مدیران اجرایی بازدید کننده از این نمایشگاه می توان به محمدرضا حسین نژاد استاندار خراسان شمالی، علی منصوری استاندار تهران، حسن بهرام نیا استاندار ایلام، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس، محمد مهدی فداکار استاندار کرمان، اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان، احمد محمدی‌زاده استاندار بوشهر و محسن افشار چی استاندار زنجان اشاره کرد.

این نمایشگاه از دید نمایندگان مردم در مجلس هم پنهان نماند و زهره الهیان و مهدی شریفیان نمایندگان مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات، رباط کریم و پردیس در مجلس شورای اسلامی، روح الله نجابت و علیرضا پاک فطرت نمایندگان مردم شیراز و زرقان، مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان و طارم و رئیس کمیسیون صنایع مجلس از آن دیدن کردند.

عباس شفیعی رییس هیات مدیره بانک ملی و محمد حسن حسین زاده مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت و همچنین اسماعیل سجادی منش مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر، امیر مرادی مدیر کل مدیریت بحران استان گیلان، حجت الاسلام محمدرضا حاجب‌پور امام جمعه شوشتر، قاسم عزیز زاده گرجی فرماندار بابل، صالح رحیمی فرماندار بوشهر، احمد آخوندی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد هم از جمله مسئولان استانی بازدید کننده از نخستین نمایشگاه هم افزایی مدیریت ایران در ۱۴۰۱ بودند.

این نمایشگاه که از روز یکشنبه دوم مرداد ماه آغاز به کار کرده است، امروز سه شنبه چهارم مرداد به کار خود پایان می دهد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها