خطر والدین استرس‌زا | افسردگی بعد از کنکور می‌آید
در روز‌های باقی‌مانده تا کنکور چگونه به استرس دانش آموزان دامن نزنیم؟

خطر والدین استرس‌زا | افسردگی بعد از کنکور می‌آید

سازمان سنجش آموزش کشور در آستانه برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۱، اطلاعیه‌ای را درباره آشنایی با قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم آزمون‌ های سراسری و مجازات‌های پیش‌بینی شده منتشر کرد.
کد خبر: ۱۳۷۰۹۹۶

به گزارش جام جم آنلاین، سازمان سنجش کشور، اطلاعیه‌ای درباره آشنایی با قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم آزمون‌های سراسری منتشر کرد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، متخلفان با توجه به ماهیت تخلف خود از سوی قانون مشمول مجازات‌های پیش‌بینی شده می‌شوند.

همراه داشتن و استفاده از هرگونه وسیله غیرمجاز ارتباط الکترونیکی و دستگاه‌های حافظه‌دار مانند تلفن همراه، انواع ساعت‌ها، دستبندها، عینک‌ها و انگشترهای هوشمند، پیجر و هندزفری، انواع خودکارها و پاکن‌های هوشمند، منجر به محرومیت از شرکت در آزمون برای یک تا ۱۰ سال بعد و محرومیت از گزینش علمی در آزمون‌های همان سال می‌شود.

همچنین «تبانی با داوطلبان یا افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست‌اندرکاران آزمون» و «ثبت نام با هویت مجعول (ارائه مدرک، گواهی یا تصویر گواهی مجعول) و شرکت در آزمون به جای داوطلب دیگر» مشمول محرومیت یک تا ۱۰ ساله و محرومیت از گزینش علمی همان سال می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، کمک به داوطلبان دیگر جهت پاسخگویی به سوال‌ها، خرید و فروش سوالات‌ آزمون یا پاسخ آنها و تلاش در جهت دستیابی و افشای سوالات آزمون منجر به پرداخت جزای نقدی، حبس از یک تا ۵ سال یا هر دو مجازات می‌شود.

مجازات پیش‌بینی شده برای «عضویت در یک گروه یا شبکه چه مجازی و چه حقیقی مدعی تقلب و تضمین قبولی در آزمون» تشدید مجازات‌های پیش‌بینی شده در قانون را به همراه دارد.

تخلفات و جرایم آزمون‌های سراسری را بشناسید

 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها