باوجود بیش از ۲۵۰۰ نوع غذا و حدود ۱۰۹ نوع نوشیدنی‌ ایران بین گردشگران خارجی هنوز با کباب شناخته می‌شود

هیچ؛ سهم ما از گردشگری خوراک (فیلم)

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کشور از تکمیل صد درصدی ظرفیت مراکز اقامتی، سیاحتی، زیارتی و گردشگری کشور در سومین روز از تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ خبر داد.
کد خبر: ۱۳۵۹۵۴۱

به‌ گزارش جام جم آنلاین به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، سید عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حاشیه بازدید از غار تاریخی دانیال سلمان‌شهر در استان مازندران از تکمیل صددرصدی ظرفیت مراکز اقامتی، سیاحتی، زیارتی و گردشگری کشور خبر داد.

ضرغامی با اشاره به افزایش سفرهای نوروزی پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا افزود: هم‌اکنون شهرهای بزرگ زیارتی و سیاحتی کشور با مشکل اقامت و اسکان مسافران و گردشگران مواجه هستند. با توجه به حجم بالای گردشگران و مسافران نوروزی، باید به تقویت زیرساخت‌ها نیز اهتمام بیشتری داشته باشیم. بنابراین یکی از برنامه‌های مهم این وزارتخانه توجه به زیرساخت‌ها و تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های گردشگری در سال ۱۴۰۱ است.

وی افزود: بازدید از موزه‌ ها، کاخ موزه‌ ها، مراکز دیدنی و پارک‌ های کشور در دو روز گذشته به چهار برابر سال گذشته رسیده است.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی تصریح کرد: استان‌ها، فارس، اصفهان و استان‌های شمالی کشور بیشترین سفر و بازدید را داشته‌اند.

ضرغامی در بازدید از غار تاریخی دانیال سلمان‌ شهر مازندران را یکی از جاذبه‌های، طبیعی، تاریخی مقاصد گردشگری و توریستی کشور دانست و گفت: تلاش می‌کنیم تا زیرساخت‌های گردشگری هر چه سریع‌تر برای بازدیدکنندگان مهیا شود. ارتقای وضعیت جاده‌ها، پارکینگ‌ها و اسکان از جمله برنامه‌هایی است که باید با کمک دیگر دستگاه‌های اجرایی تحقق پیدا کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها