jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۳۸۴۷۱   ۲۹ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۳:۱۰

زندانی فراری هنگام اخاذی از دزدان مسلح گرفتار شد

کیش و مات شاه‌ دزد

زندانی فراری با دیدن صحنه سرقت از طلافروشی قصد داشت از دزدان مسلح اخاذی کند اما در تور آنها گرفتار شد و سارقان نه‌تنها طلایی به او ندادند، بلکه با سرقت پرایدش فراری شدند. با افشای این موضوع، شاه‌دزد دستگیر و برای گذراندن محکومیتش راهی زندان شد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، ماجرای سرقت مسلحانه از طلافروشی کرج را به خاطر دارید؟ 10روز قبل خبر دستگیری آنها را در همین صفحه کار کردیم. سه مرد جوان که 24 مرداد امسال با پوشاندن صورت خود، وارد طلافروشی نوبل در خیابان شهید بهشتی کرج شدند.

آنها با پوشاندن صورت خود و تهدید اسلحه، طلاهای ویترین را داخل گونی ریخته و با خودروی سمندی بادمجانی رنگ گریختند. آنها در جریان فرار پس از مسافتی، خودروی پرایدی را سرقت کردند و با آن گریختند و چند کیلومتر بعد خودروی سمند دیگری سرقت کردند و از کرج گریختند.

ماموران پلیس با کشف سرنخ‌هایی از متهمان آنها را 16روز بعد در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کرده و بخشی از طلاها را پیدا کردند.

با دستگیری متهمان و تحقیقات کارآگاهان اداره جرایم جنایی پلیس آگاهی البرز، راز شاه‌ دزد طمعکار فاش و او دستگیر شد اما ماجرای دستگیری این شاه‌ دزد را از زبان رئیس پلیس آگاهی البرز بخوانید: «پس از وقوع این سرقت برای این‌که ردی از دزدان به دست بیاوریم، به بررسی دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت پرداخته و متوجه شدیم با فرار دزدان یک دستگاه خودروی پراید هم خلاف جهت حرکت خودروها به تعقیب دزدان پرداخته که پس از دور شدن از خیابان شهید بهشتی، سعی کرد سد راه دزدان شود اما خودروی خودش مورد سرقت قرار گرفت و سارقان مسلح به فرار با آن خودرو ادامه دادند. این رفتار راننده و شیوه برخوردش با دزدان باعث شک همکارانم در اداره جرایم جنایی پلیس آگاهی البرز شد. به همین دلیل به تحقیق از او پرداختیم که مدعی شد با دیدن صحنه سرقت، قصد متوقف کردن دزدان را داشتم اما آنها با تهدید اسلحه، خودرو را سرقت کردند. اظهارات این راننده با شواهد صحنه یکی نبود. به همین دلیل، تحقیقات روی این مرد در کنار تجسس برای دستگیری دزدان طلافروشی ادامه داشت.»

پس از 16روز با دستگیری دزدان و اظهارات آنها گره این معما نیز باز شد. سرهنگ محمد نادربیگی ادامه داد: « همزمان با دستگیری دزدان مسلح و بررسی سابقه راننده پراید مشخص شد او یک دزد حرفه‌ای و زندانی فراری است که چند فقره سرقت مسلحانه در سابقه‌اش دارد و با مرخصی از زندان فرار کرده و دیگر بازنگشته بود. دزدان طلافروشی هم مدعی شدند این فرد قصد داشته از آنها طلابگیرد اما پرایدش را از دست داده بود. با انتقال این فرد به اداره آگاهی و تحقیقات تکمیلی مشخص شد، او با دیدن صحنه طلافروشی وسوسه شده از دزدان طلا بگیرد اما خودش گرفتار آنها شده بود.‌»

کارآگاهان که متوجه فراری بودن این سارق شده بودند، او را تحویل مقام قضایی داده و زندانی فراری برای گذراندن بقیه حبس خود به زندان انتقال یافت.

محمد غمخوار - حوادث روزنامه جام جم 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها