jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۳۷۹۶۳   ۲۶ شهريور ۱۴۰۰  |  ۲۰:۰۰

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران:

تزریق دارو‌های بیمارستانی در منزل مورد تایید نیست

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، تزریقات داروهای بیمارستانی را در منزل چندان مورد تائید ندانست.

به گزارش جام جم آنلاین، علیرضا زالی، فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به ارائه برخی از خدمات پزشکی در منزل اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۱٠٠ مرکز درمان مراقبت های سرپایی در تهران راه اندازی شده است و مردم برای دریافت خدماتی مانند تزریق وریدی یا سایر موارد بهتر است به این مراکز مراجعه کنند.

وی ادامه داد: برخی از تزریق داروها نیازمند کنترل علائم حیاتی بیماران توسط پزشکان و متخصصان بوده و دریافت اینگونه خدمات زیر نظر پزشک در مراکز درمانی به طور سرپایی انجام شود.

ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران بیان کرد: به طور کلی انجام تزریقات وریدی و برخی دیگر از خدمات در منزل ممکن است باعث بروز عوارض جانبی در بین ببماران شود که اینگونه کارها زیاد مورد تایید ما نیست.

زالی اضافه کرد: انجام کارهایی مانند نمونه گیری در منزل یا تزریق دارو دارای تعرفه مشخصی است که معاونت درمان وزارت بهداشت آن را تعیین و ابلاغ کرده است. امروزه دریافت هزینه های بالا از بیماران برای انجام خدماتی مانند نمونه گیری یا تزریق دارو غیر قانونی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
پیش از نبرد با سرطان

اهمیت حفظ توان باروری بیمار پیش از درمان سرطان را در گفت‌وگو با متخصصان مرکز درمان ناباروری ابن‌ سینا بررسی کرده‌ایم

پیش از نبرد با سرطان

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها