jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۳۷۹۶۳   ۲۶ شهريور ۱۴۰۰  |  ۲۰:۰۰

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران:

تزریق دارو‌های بیمارستانی در منزل مورد تایید نیست

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، تزریقات داروهای بیمارستانی را در منزل چندان مورد تائید ندانست.

به گزارش جام جم آنلاین، علیرضا زالی، فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به ارائه برخی از خدمات پزشکی در منزل اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۱٠٠ مرکز درمان مراقبت های سرپایی در تهران راه اندازی شده است و مردم برای دریافت خدماتی مانند تزریق وریدی یا سایر موارد بهتر است به این مراکز مراجعه کنند.

وی ادامه داد: برخی از تزریق داروها نیازمند کنترل علائم حیاتی بیماران توسط پزشکان و متخصصان بوده و دریافت اینگونه خدمات زیر نظر پزشک در مراکز درمانی به طور سرپایی انجام شود.

ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران بیان کرد: به طور کلی انجام تزریقات وریدی و برخی دیگر از خدمات در منزل ممکن است باعث بروز عوارض جانبی در بین ببماران شود که اینگونه کارها زیاد مورد تایید ما نیست.

زالی اضافه کرد: انجام کارهایی مانند نمونه گیری در منزل یا تزریق دارو دارای تعرفه مشخصی است که معاونت درمان وزارت بهداشت آن را تعیین و ابلاغ کرده است. امروزه دریافت هزینه های بالا از بیماران برای انجام خدماتی مانند نمونه گیری یا تزریق دارو غیر قانونی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها