jamejamonline
بوشهر عمومی کد خبر: ۱۳۲۴۵۷۱   ۱۳ تير ۱۴۰۰  |  ۱۴:۱۰

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر اظهار داشت؛

انتصاب اعضای شورای احیاء آواها و نواهای آئینی استان بوشهر

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر در نخستین نشست شورای احیاء آواها و نواهای آئینی این استان با صدور احکامی اعضای این شورا را منصوب کرد...

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر در نخستین نشست شورای احیاء آواها و نواهای آئینی این استان با صدور احکامی اعضای این شورا را منصوب کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر، نشست شورای احیاء آواها و نواهای آئینی استان  با حضور حجت‌الاسلام محمدرضا طاهری، مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر و سایر اعضای شورا در اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر برگزار شد.
حجت‌الاسلام طاهری اظهار داشت: این نشست پیرو فرمایشات آیت‌الله صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، مبنی بر حفظ و صیانت از سبک‌های آئینی بوشهری و لزوم تشکیل شورایی در این خصوص برگزار شده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: به زودی با راه‌اندازی تخصصی کارگروه‌های 5 گانه در حوزه احیاء آواها و نواهای آئینی، علاقه‌مندان و کسانی که به بوشهر سفر می‌کنند، علاوه بر سوغات‌های مادی استان، از بسته‌های فرهنگی در حوزه آواها و نواهای آئینی نیز بهره‌مند خواهند شد.
وی در ادامه افزود: این شورا شامل 5 کارگروه تخصصی در بخش‌های قرآنی، مولودی‌خوانی، نوحه و تعزیه‌خوانی، مداحی و تراث آئینی است که تاکنون با جمع‌آوری آواها و نواهای بوشهری در حوزه مداحی در محرم امسال از آن رونمایی خواهد شد.
قائم مقام صدا و سیمای مرکز بوشهر در ادامه از برگزاری مسابقه مداحی از شبکه استانی در محرم امسال خبر داد و افزود: امسال سبک پامنبری نیز که یکی از سبک‌های سنتی و اصیل در روضه‌خوانی‌های قدیم بوشهر بوده به رشته‌های این مسابقات اضافه شده است.
مهدی حیدری همچنین در مورد آئین‌های سنتی نِیمه‌خوانی، دُمدُم سحری و یزله‌خوانی و همچنین برگزاری مراسم معنوی و سنتی زار که هم اکنون نیز در جزیره خارگ متداول هست و برگزار می‌شود مطالبی را ارائه کرد.
در بخش دیگری از این نشست مسعود غلام‌زاده، نماینده سازمان فرهنگی هنری شهرداری بوشهر، در سخنانی از برگزاری جشنواره سنتی یزله‌خوانی در سطح استان خبر داد و افزود: تاکنون فراخوان این جشنواره ابلاغ شده است و پس از ثبت نام متقاضیان، این جشنوراه در سطح استان برگزار خواهد شد.
در پایان این جلسه مدیرکل تبلیغات اسلامی حکم انتصاب سیدحسین ناظر، عبدالکریم مشایخی و مسعود غلام‌زاده، حسین مهتدی و علی‌اکبر مزارعی را به عنوان اعضای شورای احیاء آواها و نواهای سنتی استان بوشهر به آنان اعطاء کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس بوشهر - یادداشت

بیشتر
فرهنگ و تمدن غنی مردم این استان باعث وحدت بیشتر

فرهنگ و تمدن غنی مردم این استان باعث وحدت بیشتر

استاندار بوشهر در مراسم تودیع و معارفه فرماندار بوشهر گفت: فرهنگ و تمدن غنی مردم این استان باعث شده تا وحدت که حلقه گمشده اخلاق سیاسی است در بوشهر نسبت به خیلی جاها بیشتر باشد که این همدلی در شتاب توسعه ای موثر خواهد بود.

حساسیت ها برای تامین پایدار گاز

حساسیت ها برای تامین پایدار گاز

همزمان با شروع فصل سرد سال و کاهش دما، صنعت گاز رنگ و بویی دیگر به خود می گیرد. حساسیت ها برای تامین پایدار گاز در همه بخش ها به ویژه واحد های خانگی با اولویت بیشتری از سوی شرکت ملی گاز ایران دنبال می شود.

کلاف سردرگم پیاده راه سازی

کلاف سردرگم پیاده راه سازی

پیاده راه سازی مدتهاست که در میان انبوه مشکلات شهری بوشهر از یاد رفته است و داستان نا تمامی از مشکلات هستند که گریبان مردم کوچه و خیابان را می گیرند.

سرویس بوشهر - گفتگو

بیشتر

نیازمندی ها