jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۳۲۲۸۶۲   ۰۳ تير ۱۴۰۰  |  ۱۸:۰۸

در گزارشی جدید امکان دارد راز‌هایی درباره فناوری ناشناخته‌ای که ظاهرا در آسمان حضور دارد، افشا شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، دولت ایالات متحده قرار است گزارشی درباره آنچه کارشناسان «پدیده هوایی ناشناس» می‌نامند منتشر کند، پدیده‌هایی که بیشتر با نام اشیاء ناشناس پرنده شناخته می‌شوند.

امید است با انتشار این گزارش پدیده‌های هوایی کمی بیشتر شناخته شوند و در نهایت دلایلی هرچند اندک را درباره اینکه آن‌ها (اشیاء ناشناس پرنده) چه می‌توانند باشند، ارائه کند.
اما علائم اولیه حاکی از آن است که ممکن است حتی پس از انتشار گزارش هم مرموز باقی بمانند، چون دولت ایالات متحده نتوانسته است تشخیص دهد این اشیاء پرنده عجیب چه هستند.
گزارش پنتاگون لحظه‌ای هیجان‌انگیز برای افرادی خواهد بود که در پی اثبات این امر بودند که چیزی ناشناخته آن بیرون وجود دارد.

پدیده‌های هوایی ناشناخته چه هستند؟
همان‌طور که از اسمشان پیداست ما نمی‌دانیم. دقیقا به همین دلیل است که شناخت آن‌ها اینقدر جذاب شده است.
آنچه می‌دانیم این است که خلبانان نیروی دریایی پدیده‌هایی را هنگام پرواز‌های خود مشاهده کرده‌اند که با هیچ فناوری که به طور علنی اعلام شده توضیح پذیر نیستند. این اشیاء به نحوی که غیرممکن تلقی می‌شود حرکت می‌کنند و سریع‌تر از هواپیما‌های موجود شتاب می‌گیرند و مسیر خود را به سرعت عوض می‌کنند و حتی به زیر آب می‌روند.
توضیح این پدیده عموما در دو دسته می‌گنجد: فناوری کشور‌های دیگر یا فناوری دنیایی دیگر.

پنتاگون پرواز شیء ناشناس بر فراز ناو آمریکایی را تایید کرد
برخی می‌گویند این فناوری می‌تواند حاصل اقدام‌های کشور‌های دیگری مانند چین و روسیه باشد که به نوعی از فناوری دست یافته‌اند که ایالات متحده هنوز به آن دست نیافته و آن را درک نمی‌کند.

دیگران می‌گویند این گزارش‌ها حاصل مخفی کردن پروژه‌های ایالات متحده از خودش است و فناوری دیده شده توسط خلبانان نیروی دریایی از آزمایش‌هایی آمریکایی حاصل می‌شود که آنقدر علنی نیستند تا بتوان درباره‌شان توضیحی داد.
اما جذاب‌ترین توضیح این است که این فناوری واقعا از جایی خارج از سیاره ما است و اشیاء فرازمینی اینجا در زمین حضور دارند.

گزارش مورد نظر چه خواهد گفت؟
علائم اولیه حاکی از آن است که این گزارش احتمالا توضیحی قطعی برای پدیده‌هایی هوایی ناشناخته ارائه نخواهد کرد. انتظار می‌رود این گزارش نشان دهد ایالات متحده واقعا درباره پدیده‌هایی هوایی ناشناخته چه می‌داند که این دانش را از طریق تحلیل اطلاعات گزارش‌های محرمانه، مقایسه آن‌ها با ویدیو‌های عموم شهروندان و سایر اطلاعات و تلاش برای درک فناوری پشت این پدیده‌ها کسب کرده است. اما گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که تمام این کار‌ها هنوز به تولید اطلاعات جدید زیادی برای ارائه به عموم مردم منجر نشده است.

در آغاز ماه جاری میلادی (ژوئن) نشریه نیویورک تایمز گزارش کرد گزارش پنتاگون نتوانسته هیچ مدرکی مبنی بر وجود سفینه فضاییان در آسمان زمین پیدا کند، اما چنین فرضیه‌ای را هم رد نکرده است. بنا به اخباری که از این گزارش درز پیدا کرده است، هنوز توضیحی برای حرکات عجیب این اشیای پرنده وجود ندارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو