jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۲۲۳۴۸   ۰۱ تير ۱۴۰۰  |  ۲۱:۰۴

در صورتی که مار در داخل خانه مشاهده شد، شهروندان ابتدا با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تماس گرفته و خود اقدام به زنده‌گیری نکنند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سيما، مدیر روابط‌عمومی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان گفت: با آغاز فصل بهار و پایان خواب زمستانه مارها، مشاهده این حیوان در سطح شهر افزایش می‌یابد. در این فصل مار پس از خواب زمستانه بیدار شده و به دنبال تغذیه می‌گردد.
حسن غفاری افزود: مار‌ها به دنبال پیدا کردن لانه پرندگان از درخت بالا رفته و اغلب در نقاطی مانند زیرزمین و بین شکاف دیوار‌ها به دنبال پیدا کردن طعمه هستند.
 

وی گفت: خانواده‌ها باید هنگام مراجعه به باغ و مزارع کشاورزی نکات ایمنی را نسبت به ورود مار به خودرو، سبد میوه و وسایل خود رعایت کرده و درب منازل و خودرو‌ها در اطراف بوستان ها، مزارع کشاورزی، دامپروری‌ها و گاوداری‌ها باید همیشه بسته باشد تا این حیوانات به راحتی وارد نشوند.
مدیر روابط‌عمومی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان تصریح کرد: بهتر است شهروندان پس از بازگشت به شهر برای ساعاتی، خودروی خود را بیرون از منزل و یا در پارکینگ نگه دارند تا اگر احیاناً حیوانی در ماشین باشد، به داخل خانه راه نیابد.
غفاری یادآور شد: در صورتی که مار در داخل خانه مشاهده شد، شهروندان ابتدا با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تماس گرفته و خود اقدام به زنده‌گیری نکنند. همچنین باید اعضای خانواده را از محل دور کنند، ولی یک نفر تا آمدن نیرو‌های آتش‌نشانی محل اختفای مار را تحت نظر قرار دهد تا آتش‌نشانان به راحتی بتوانند آن را زنده‌گیری کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فاجعه بزرگ شروع شده است

فاجعه بزرگ شروع شده است

هورالعظیم جان ندارد. از این تالاب بین‌المللی شبحی بیشتر باقی نمانده است. لاشه هزاران ماهی و گاومیش‌هایی که در گل و لای مدفون شده‌اند از فاجعه‌ای خبر می‌دهد که پیامدهایش بیش از گذشته گریبان دیگر کلانشهرها و حتی پایتخت را خواهد گرفت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر