jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۳۲۱۰۳۱   ۲۵ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۱:۲۴

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام بارش پراکنده در برخی از مناطق کشور از خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در زابل خبر داد و آب‌های جنوب کشور را مواج و متلاطم پیش‌بینی کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ از وزارت راه و شهرسازی؛ خانم کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی گفت: طی پنج روز آینده در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف و جو آرام است. امروز بعدازظهر در بلندی‌های البرز مرکزی و شرقی، بارش پراکنده رخ می‌دهد و در ساعت‌های عصر نیز برای امروز در سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی شده است.

رفیعی افزود: روز جمعه در استان‌های ساحلی خزر و البرز مرکزی و روز شنبه در بلندی‌های البرز مرکزی و شرقی و شمال خراسان‌شمالی و خراسان‌رضوی بارش‌های پراکنده رخ می‌دهد. همچنین، از اواخر وقت امروز تا روز جمعه در برخی از نقاط شرق کشور به ویژه منطقه زابل پدیده غالب وزش باد شدید است که در برخی از مناطق ذکر شده سبب خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

به گفته وی، تا روز جمعه در مناطقی از استان‌های ایلام، خوزستان، بوشهر، وزش باد شدید رخ می‌دهد که می‌تواند در برخی از نقاط سبب خیزش گردوخاک شود.

کارشناس سازمان هواشناسی اضافه کرد: آب‌های خلیج‌فارس، تنگه‌هرمز و دریای‌عمان تا پایان هفته مواج و متلاطم است.

آسمان تهران امروز صاف است و گاهی وزش باد در پایتخت پیش‌بینی شده است. حداکثر دمای امروز تهران به ۳۷ درجه بالای صفر می‌رسد و حداقل دما در تهران به ۲۵ درجه بالای صفر رسید.

وی افزود: امروز خنک‌ترین مرکز استان اردبیل با دمای حداقل ۹ درجه بالای صفر و گرم‌ترین مرکز استان اهواز با دمای ۴۹ درجه بالای صفر گزارش شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر