نصرا... عبداللهی از مسابقه بزرگ با سانتوس 15 اردیبهشت 1351می‌گوید

پله و عمو نصی؛ 49 سال بعد

پرسپولیس، تراکتور و فولاد امشب به مصاف حریفان خود می‌روند

سلام به آسیا ۲۰۲۱

با حضور پرسپولیس، تراکتور و فولاد، یک شب تمام فوتبالی در انتظار فوتبالدوستان است.
کد خبر: ۱۳۱۰۷۵۴

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزنامه جام جم ، فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا با فرمتی که شبیه هیچ یک از دوره‌های قبلی آن نیست، از ساعت ۱۹ امروز با دیدار پرسپولیس و الوحده امارات در جزیره گوای هند برای فوتبال ایران آغاز می‌شود و در ادامه تراکتور با پاختاکور‌ ازبکستان در امارات و فولاد با السد قطر در عربستان بازی می‌کنند. فردا شب هم نوبت استقلال است تا در یک نیمه‌شب فوتبالی، در ساعت ۴۵ دقیقه بامداد روز جمعه به مصاف الاهلی عربستان برود.
امسال برای نخستین‌بار مرحله گروهی در غرب آسیا با حضور‌ ۲۰ تیم در ۵ گروه ۴ تیمی برگزار می‌شود. این افزایش تیم‌ها در شرق آسیا هم اتفاق افتاده تا برای نخستین‌بار شاهد حضور ۴۰ تیم در مرحله گروهی باشیم. با این فرمت، حالا فقط تیم‌های سرگروه صعود می‌کنند و از بین ۵ تیم دوم، ۳ تیم برتر غرب و ۳ تیم برتر شرق مجوز صعود خواهند گرفت. بازی‌ها هم که به دلیل ویرس کرونا متمرکز است اما چون عدالت در آسیا، تعریف دیگری دارد AFC میزبانی ۳ گروه از ۵ گروه را به عربستان داده و هند و امارات هم دیگر میزبانان گروهی در منطقه غرب هستند. با این مختصات، باید به فصل ۲۰۲۱ لیگ قهرمانان آسیا سلام کرد و امیدوار بود که اتفاقات جذابی در انتظار نمایندگان کشورمان باشد. رویای سرخ قهرمانی

این تیم اسمش پرسپولیسه؛ نماینده ایران در لیگ قهرمانان. البته این هم قبول که عده‌ای این بازی را ملی نمی‌دانند چون در فلسفه هواداری در همه جای جهان این بازی‌ها در رده باشگاهی به حساب می‌آید اما برای آنها که نه استقلالی هستند و نه پرسپولیسی و نه حتی تراکتوری و فولادی، هر نماینده‌ای که از ایران بازی داشته باشد احتمالا آنها طرفدارش هستند.
سنگ‌اندازی‌های زیادی شده، حق میزبانی را گرفته‌اند و هزار و یک اما و اگر دیگر. اما این تیم اسمش پرسپولیس است. دستانش را بستند، بازیکنش را محروم کردند، یکی در میان پنجره نقل‌و‌انتقالاتی‌اش را بستند و پس از خلع‌سلاح کردنش آن را به مصاف قدرت‌های آسیا فرستادند. با این حال پرسپولیس جنگید و به قول فوتبالی‌ها خیلی از شاخ‌های فوتبالی را برد و در طول سه سال ۲ بار به فینال آسیا رسید.
شاگردان گل‌محمدی حالا یک بار دیگر در ابتدای راه هستند؛ درست پشت خط شروع. هنوز سوتی زده نشده اما میلیون‌ها هوادار سرخ‌پوش امیدوار به یک چیز هستند، شکست دادن رقیبان، پله‌پله بالا رفتن و دوباره رسیدن به فینال. فینالی که شاید این بار به قهرمانی برسد و شاید هم اصلا هیچ کدام از این اتفاق‌ها نیفتد اما آنچه مهم است پرسپولیس است. تیمی به قدمت تاریخ ایران‌زمین با غروری مثال‌زدنی. امشب پرسپولیس مقابل الوحده به میدان می‌رود و این می‌تواند شروعی برای تحقق رویایی به نام قهرمانی باشد.تراکتور، امید پرشورها
از وقتی ویروس کرونا آمد و به‌دنبال آن، تمام مسابقات فوتبال طی یک سال گذشته را بدون حضور تماشاگران نگاه کردیم، دلمان برای یک گروه از هواداران خیلی تنگ شده است. طی ۱۳ سال اخیر که تراکتور در سطح اول فوتبال ایران بازی کرده، بیش از همه به یک ویژگی این تیم بیش از هر چیز دیگری عادت کرده بودیم: هواداران پرشور. می‌دانستیم که اگر تیم تبریزی در هر نقطه از ایران بازی کند، طرفدارانش حتما به آن شهر می‌روند و تعدادشان اگر بیشتر از هواداران میزبان نباشد، کمتر از آنها نیست.
در این فصل که تراکتور فراز و نشیب زیادی داشت و دائما نیمکتش تغییر می‌کرد، حضور آن همه هوادار پرشور برای حمایت از تیم تبریزی بیش از هر زمان دیگری احساس شد. تراکتور فصل را با علیرضا منصوریان شروع کرد و بعد از چند هفته و با رفتن منصوریان، نوبت به مسعود شجاعی رسید تا روی نیمکت بنشیند. حالا هم چند هفته است رسول خطیبی بار دیگر به تبریز برگشته و می‌خواهد با این تیم در ادامه لیگ و لیگ قهرمانان به موفقیت برسد. با این وجود بازیکنان و کادرفنی تراکتور به خوبی می‌دانند که بازی‌هایشان در ورزشگاه‌های خالی شهر شارجه را در حالی انجام می‌دهند که امید میلیون‌ها هوادار پرشور به این تیم بسته شده است.تقابل از نوع لالیگایی

فولاد بعد از برد شیرین مقابل العین در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا، حالا اولین بازی مرحله گروهی خود را مقابل السد برگزار می‌کند؛ تیمی که مدعی قهرمانی در قاره است. فارغ از این رویارویی، بی‌شک جدال آنها، به دلیل تقابل نکونام و ژاوی جذاب‌تر می‌شود. جواد تصور می‌کند با تفنگ بادی به جنگ ژ۳ می‌رود چون السد تا دندان مسلح شده هزینه‌های هنگفتی برای موفقیت در آسیا کرده است.
السد برای جذب بازیکنان امسال خود، ۲۷ میلیون و ۶۳۰ هزار یورو هزینه کرده است. با احتساب یوروی ۳۰ هزارتومانی این رقم به
۸۲۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان می‌رسد! گرانترین بازیکن آنها بغداد بونجاح است که قراردادی به ارزش ۵/۶ میلیون یورو امضا کرده؛ رقمی که بالاتر از کل بودجه باشگاه فولاد است. با این وجود نکونام و تیمش می‌خواهند با تلاش بیشتر، برتری مالی السد را از بین ببرند. در بازی قبلی فولاد، تمام بازیکنان این تیم عالی بازی کردند. از حردانی جوان گرفته تا پریرا و پاتوسی با‌تجربه. نکونام به بازیکنانش تاکید کرده کسی را به زمین می‌فرستد که عالی‌ترین عملکرد را داشته باشد، به همین دلیل تضمینی نیست که ترکیب تیم برنده مقابل العین، امروز هم فیکس باشد.

رضا پورعالی - گروه ورزش / روزنامه جام جم

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها