jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۰۲۲۸۸   ۰۶ بهمن ۱۳۹۹  |  ۱۲:۰۱

در حالی که آمار مبتلایان به کرونا به 100 میلیون نفر نزدیک می شود کشورهای اروپایی با قرنطینه سفت و سخت تری نیز روبرو هستند.

به گزارش جام جم آنلاین ، آنچه در ادامه می آید مروری بر مهم ترین اخبار مربوط به ویروس کرونا در سراسر جهان است.


*اشغال تخت های ICU در سراسر انگلستان نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 70 درصد افزایش یافته است که به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشور است.
*فائوچی رییس کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا می گوید ویروس آفریقایی از ویروس انگلیسی نگران کننده تر است چرا که ممکن است واکسن های ساخته شده در سراسر جهان مقابل این واکسن کارآمد نباشند.
*بر اساس آمارهای به دست آمده سال 2020 مرگبارترین سال تاریخ برای کشور آمریکا بود. در این سال 3 میلیون و 200 هزار نفر در این کشور جان باختند که بزرگ ترین عدد در کل تاریخ این کشور است. از این تعداد، 347 هزار مورد فوتی به ویروس کرونا ارتباط دارد.
*توکلیزوماب نام دارویی مخصوص آرتریت است که محققان باور دارند یکی از راه های درمان بیماری کروناست. در رابطه با این دارو بحث های بسیار زیاد و متناقضی وجود دارد و محققان بر این باور هستند که این دارو موثر است اما در مقابل برخی دیگر از محققان ارزش درمانی برای این دارو جهت جلوگیری از کرونا قائل نیستند. تحقیقات بیشتر در رابطه با داروی توکلیزوماب در حال انجام است.
*سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری های واگیر آمریکا پیش بینی وحشتناکی دارد. بر اساس این پیش بینی در 24 روز نخست ریاست جمهوری بایدن 104 هزار شهروند آمریکایی جان خود را به دلیل کرونا از دست می دهند.
*بر اساس آخرین آمار سازمان جهانی بهداشت گونه جهش یافته و انگلیسی که البته خود انگلیسی ها آن را ویروس کنت می نامند به بیش از 60 کشور جهان رسیده است.
*ویروس کرونای آفریقایی چنان ساختار تغییر یافته ای دارد که پیش بینی می شود حتی افرادی که یک بار کرونا گرفته اند و اکنون به ظاهر آنتی بادی دارند در صورت در معرض قرار گرفتن با این ویروس مجددا بیمار شوند.

 

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

روند واکسیناسیون در کشورمان شتاب گرفته و براساس آماری که هر روز از سوی وزارت بهداشت و درمان منتشر می‌شود می‌توان گفت پیک پنجم کرونا در کشورمان در حال فروکش کردن است، اما هنوز قربانیان کرونا در کشورمان سه رقمی است.

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها