jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۰۱۱۴۷   ۲۷ دی ۱۳۹۹  |  ۰۸:۵۷

نتایج تحقیقات نشان می دهد که بیش از نیمی از اعضای کادر درمانی مقابله با کرونا با مشکلات روحی و روانی دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، این اختلالات اضطراب شدید و اختلال استرس پس از سانحه هستند.

مطالعه محققان نشان داده که اختلالات روانی و ذهنی در افرادی که در بخش ICU برای بیماران کرونایی کار می کنند بیشتر از سایر افراد است، همچنین پرستاران بیش از پزشکان با این اختلالات مواجه می شوند.

نکته مهم و قابل تامل این تحقیقات مشخص شدن «اختلال استرس پس از سانحه» نزد کارکنان کادر درمانی است. این اختلال معمولا در جنگ نزد سربازان به وجود می آید.

«اختلال استرس پس از سانحه» به علت حوادث و نشانه های استرس زا ، ترسناک یا ناراحت کننده ایجاد می شود و حتی شامل کابوس های مکرر و بازگشت به خاطرات گذشته است.

البته فقط این کادر درمانی نیستند که دچار «اختلال استرس پس از سانحه» می شوند. مادران باردار نیز ممکن است با چنین اختلالی روبرو شوند که دلیلش نگرانی بیش از اندازه آنها در رابطه با سلامت نوزاد خود در دوران پاندمی و همه گیری کرونایی است.

این ارقام به طور قابل توجهی بالاتر از حد نرمال است زیرا بین ده تا 20 درصد زنان به طور معمول از مشکلات بهداشت روان در دوران بارداری رنج می برند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوزستان را قرنطینه کنید

خوزستان را قرنطینه کنید

دیروز روز سخت استان خوزستان بود؛ روزی که سه کودک به دلیل ابتلا به ویروس جهش‌ یافته انگلیسی جان خود را از دست دادند.

خطر جهش ویروس و سفر

خطر جهش ویروس و سفر

آخرین آمارها از ابتلای ۲۴ نفر به ویروس جهش‌یافته حكایت دارد. درواقع می‌توان گفت هنوز در روزهای ابتدایی پیك چهارم قرار داریم و‌ ویروس هنوز در تمام كشور گسترده نشده یا دست‌كم ما هنوز نتوانسته‌ایم، این گستردگی را شناسایی كنیم.

با کرونا همسفر نشویم

با کرونا همسفر نشویم

در شرایطی که با اجرای محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم تا حدودی از موج سهمگین کرونا کاسته شده اما نگران تعطیلات پیش‌رو هستیم؛ تعطیلاتی که ممکن است برای برخی از افراد به منزله فرصتی برای مسافرت باشد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش