به مناسبت سالروز شهادت شهید ملکشاهی؛

از شهید مدافع حرم،اکبر ملکشاهی بیشتر بدانید

شهید مدافع حرم اکبر ملکشاهی ۲۸ آذر ماه 1394 در یکی از ماموریت‌های محوله در کشور سوریه در جریان مبارزه با تکفیری‌های داعش به مقام والای شهادت نائل گردید.
کد خبر: ۱۲۹۵۴۲۷

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نوید شاهد، شهید والامقام اکبر ملکشاهی در چهارم آبان سال 1345 و در شهرستان قصرشیرین متولد شد، دوران ابتدایی و راهنمایی را در کرمانشاه گذراند و دوران دبیرستان را همزمان با عملیات‌های دفاع مقدس در جبهه سپری کرد.

شهید ملکشاهی پس از اخذ مدرک دیپلم به عنوان نیروی بسیجی در جبهه‌های دفاع مقدس حضور فعالی داشتند که در این دوران بالغ بر 50 ماه را به دفاع از کشور و ارزش‌های نظام در آن مقطع زمانی پرداختند.

سال 1366 شهید ملکشاهی وارد نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و به عنوان جانشین و فرمانده گردان در عملیات‌های متعدد به ویژه کربلای 5 حضور یافت که در این عملیات مجروح شد و پس از اینکه سه ماه را در کما بود، به فضل خدای متعال به زندگی بازگشت.
شهید ملکشاهی ۲۸ آذر ماه 1394 در یکی از ماموریت‌های محوله در کشور سوریه در جریان مبارزه با تکفیری‌های داعش به مقام والای شهادت نائل گردید

درباره شهید ملکشاهی بیشتر بدانید

شهید اکبر ملکشاهی در قسمتی از وصیت نامه خود این چنین نگاشته است:

خدایا مرا به عنوان کوچکترین سرباز در صف جانبرکفان امام زمان قرار بده، وشما را به خدا و به اولیای خدا قسم میدهم که پشتیبان ولایت فقیه باشید.
و شما فرزندانم را به انجام فرایض دینی و قرار داشتن در راه راست و در خط ولایت فقیه سفارش می کنم. و با طلب حلالیت نمودن از همه به خصوص خانواده و فامیل و بستگان و حتی آشنایان و بعد با اعلام حلال کردن همه کسان.
و در پایان با کلمه( الاحقر الاحقرین )آخرین متن دست نویس خود را به پایان رسانده .

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها