jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۳۷۷۹۳ ۲۷ آبان ۱۳۹۸  |  ۱۲:۴۳

طبق گزارش رسانه‌های انگلیس، ۳۹ ایرانی که با چهار قایق کوچک تلاش کردند با عبور از کانال مانش وارد انگلیس شوند، بازداشت شدند.

دستگیری «۳۹ ایرانی» در کانال مانش

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، رسانه‌های انگلیس خبر دادند که اداره مرزبانی این کشور در کانال مانش سرنشینان چهار قایق را که همه می‌گویند ایرانی هستند، دستگیر کردند.

به نوشته روزنامه «گاردین» و شبکه جهانی «بی‌بی‌سی»، با شناسایی و توقیف چهار قایق کوچک که تلاش می‌کردند از کانال مانش عبور کرده و خود را به انگلیس برسانند، در مجموع ۳۹ سرنشین بازداشت شدند.

کانال مانش یا کانال انگلیس قسمتی از اقیانوس اطلس است و این اقیانوس را به دریای شمال پیوند می‌دهد. این کانال در شمال فرانسه و جنوب انگلیس قرار دارد.

طبق گزارش رسانه‌های انگلیس، ساعت چهار و نیم صبح روز یکشنبه (دیروز) اداره مرزبانی این کشور در نزدیکی «دوور» از حضور یک قایق کوچک با نُه سرنشین در کانال مانش خبر دار شدند و این قایق را توقیف کردند.

بنا بر این گزارش‌ها، دومین قایق با پنج سرنشین در ساعت شش صبح پیدا شد. بین ساعت هفت تا هفت‌ونیم صبح هم دو قایق دیگر با یازده و چهارده سرنشین وارد این منطقه شدند.

یک سخنگوی وزارت کشور انگلیس اعلام کرد که همه ۳۹ سرنشین این قایق‌ها، خودشان را اتباع ایران معرفی کرده‌اند.

طبق اعلام این وزارتخانه، همه این افراد بازداشت شده و به شهر بندری «دوور» منتقل شدند تا قبل از دیدار مقام‌های مهاجرتی با آنان، مورد تست پزشکی قرار گیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر