تیم ملی فوتبال ایران اکنون در میان اما و اگرها گیر افتاده است. خطر جدی اطراف تیم ملی وجود دارد و بسیاری بر این اعتقادند این تیم رنگ جام جهانی 2022 را نمی بیند.
کد خبر: ۱۲۳۷۷۱۰
مقایسه ویلموتس و کی روش اشتباه است / فرصت برای جبران هست

به گزارش جام جم آنلاین ایران با قبول شکست مقابل عراق در مقدماتی جام جهانی 2022 نه تنها دومین شکست متوالی خود در این رقابت ها را تجربه کرد که اکنون نیز به شدت با خطر ناکامی در راه رسیدن به جام جهانی مواجه است. عراق هم اکنون با 10 امتیاز در صدر قرار دارد. تیم ملی فوتبال بحرین با 8 امتیاز دوم است و ایران با شش امتیاز رتبه سوم را در اختیار دارد. پیروزی امروز بحرین مقابل عراق به معنای ورود ایران به یک کابوس تمام نشدنی است.

در همین راستا مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی تیم ملی فوتبال ایران به شدت تحت فشار قرار گرفته، به خصوص که قرارداد سه میلیون یورویی او هم اکنون بیشتر به چشم آمده است. در روزهای گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه این مربی بلژیکی به زودی به کار خود در تیم ملی فوتبال ایران پایان خواهد داد اما این خبر از سوی منابع مختلف تکذیب و اعلام شد او تا پایان قراردادش در تیم ملی ایران باقی می ماند.

این روزها اما انتقاد از او بالاست. یک عده می گویند او توانایی کنترل و هدایت تیم ملی را در این شرایط بحرانی ندارد. عده ای دیگر بر این باور هستند باید اخراج شود و یک ایرانی به جایش بنشیند. اما کدام ایرانی و به چه دلیل؟

مسعود معینی کارشناس فوتبال در اینباره به جام جم آنلاین گفت: در شرایط کنونی تیم ملی نباید شتابزده تصمیم گرفت. همه چیز باید بر اساس صبر و حوصله پیش برود تا بتوانیم این بحران را کنترل کنیم.

وی افزود: فرصت برای جبران هست. اما باید دید که از این فرصت چگونه استفاده می شود. ویلموتس در دو بازی اخیر تیم ملی نشان داد فعلا همه چیز از دست او خارج شده است اما تعویض سرمربی در این شرایط درست نیست.

معینی خاطرنشان کرد: با تعویض سرمربی شیرازه نهایی تیم هم از هم می پاشد بنابراین حتی نباید به این موضوع فکر کرد. اما می توان ویلموتس را برای چنین شرایطی به شدت تحت فشار و بازخواست قرار داد. ما از او توقعات دیگری داشتیم اما اکنون شرایط به گونه دیگری است.

معینی در رابطه با این موضوع که این مربی مدام با کی روش مقایسه می شود گفت: قیاس دو مربی در هر شرایطی اشتباه است. کی روش هم نقاط ضعف و قوت خودش را داشت. باید از هجو و مقایسه بپرهیزیم و شرایطی را به وجود بیاوریم تا بر اساس آن تیم ملی با آرامش و تمرکز بیشتری به راه خود ادامه بدهد.

وی در رابطه با عملکرد ضعیف برخی از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران نیز بیان داشت: عملکرد برخی از آنها قابل قبول نیست. این مسئله باید از بُعد روان شناسی نیز مورد بررسی قرار بگیرد تا ببینیم چه اتفاقی افتاده است. چرا برخی از بازیکنان انگیزه ندارند و چرا برخی دیگر کاملا سردرگم نشان می دهد.

این کارشناس فوتبال در پایان خاطرنشان کرد: تیم ملی فوتبال ایران می تواند از این شرایط عبور کند به شرطی که همه همراه و همیار تیم ملی باشند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها