jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۰۲۲۶۲ ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

تصویری از صفحه نقشه تاکسی اینترنتی «اسنپ» منتشر شده بود که در آن در کنار نام «خلیج فارس» از عبارت جعلی «خلیج عربی» هم یاد شده بود؛ موضوعی که واکنش کاربران فضای مجازی را در بر داشت و زمینه اعتراض آنها را فراهم کرد. اتفاقی که در آستانه روز ملی خلیج‌فارس (10 اردیبهشت) زمینه واکنش‌های بسیاری را فراهم کرد.

به همین خاطر سراغ تیم این تاکسی اینترنتی رفتیم و درباره این موضوع و ماجرای عبارت جعلی برای نام خلیج‌فارس از آنها پرسیدیم. روابط‌عمومی اسنپ در پاسخ به این‌که «چه توضیحی برای عنوان جعلی به‌کار برده شده در نقشه‌های این شرکت خدمات خودروی اینترنتی وجود دارد؟» گفت: «نقشه فعلی متعلق به گوگل است که به عنوان یک سرویس در اختیار سایر کسب‌و‌کارها قرار می‌گیرد و تغییر در آن امکان‌پذیر نیست. نقشه بومی توسعه داده شده توسط تیم فنی اسنپ که اکنون در مرحله آزمایشی قرار دارد به‌زودی جایگزین نقشه گوگل می‌شود و نام خلیج‌فارس با افتخار روی آن قرار خواهد گرفت.» این مساله با توجه به این‌که نام خلیج‌فارس با هویت ملی پیوند عمیقی دارد در کانون توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت و نسبت به آن واکنش نشان دادند. اما از دیگر سو تیم اسنپ هم با توضیح این‌که در مرحله آزمایش یک نقشه بومی هستند نه‌تنها رفتار گوگل را تایید نکردند بلکه پیش از این‌که از سوی آنها در عمل انجام شده قرار بگیریم (مانند محدود کردن دسترسی فرماندهان سپاه به صفحات مجازی یا تحریم‌های رسانه‌ای و مسدود شدن صفحه پرس‌تی‌وی در یوتیوب) دست به تولید یک مدل بومی زده‌اند تا پیش از اعمال چنین محدودیت‌هایی روی توان داخلی بتوان تکیه کرد.

حسام آبنوس

رسانه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر