jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۵۱۰۶ ۱۱ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

رئیس کمیته امداد از افزایش ۲۰درصدی مستمری مددجویان از ابتدای سال ۹۸ خبر داد و گفت: سال آینده هیچ یتیمی بدون حامی و مسکن مناسب نخواهد بود.


به گزارش جام‌جم، پرویز فتاح در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه دیروز تهران با بیان این‌که ۱۴ اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد در سال ۱۳۵۷ است، افزود: افتخار می‌کنیم که در امداد، خادم مردم، محرومان و نیازمندان هستیم.
فتاح، فشار دشمنان، تحریم، رکود اقتصادی، سیاست‌های غلط اقتصادی و اجتماعی در طول سال‌های گذشته را از دلایل گسترش فقر عنوان کرد و ادامه داد: آسیب‌های اجتماعی، اعتیاد، بیماری‌های صعب‌العلاج و حاشیه‌نشینی بر پیچیدگی فقر افزوده است، ولی ما به عنایت الهی، کمک‌های مردم و حمایت دولت و مجلس، اقشار نیازمند را از این فشارها عبور داده و تحریم‌ها را در هم می‌شکنیم.
وی با تاکید بر این‌که نهادهای حمایتی نقشی در تولید فقر ندارند، بیان کرد: بار تولید فقر بر دوش نهادهای حمایتی و کمیته امداد و تکلیف ما مداوای فقر تولید شده بر اثر کژکارکردی دیگر دستگاه‌هاست.
رئیس کمیته امداد درمان فقر را در رشد اقتصادی، افزایش قدرت پول ملی، افزایش تولید ملی، اجرای اقتصاد مقاومتی و مبارزه با اشرافیگری دانست و گفت: پنج میلیون نفر از محروم‌ترین افراد جامعه تحت حمایت مستقیم و غیر مستقیم کمیته امداد هستند و آمار سازمان بهزیستی جدا از این تعداد است.
فتاح افزود: یک میلیون زن سرپرست خانوار، یک میلیون و ۴۰۰ هزار سالمند، ۱۵۰ هزار یتیم، ۴۲ هزار بیمار،۳۳۰ هزار دانش‌آموز و ۵۵ هزار دانشجو تحت پوشش امداد هستند و کمیته امداد با سازمان بهزیستی، خیریه‌ها و مراکز نیکوکاری و مساجد و دیگر نهادهای حمایتی همکاری دارد.
رئیس کمیته امداد با تشکر از اقشار مختلف مردم در یاری رساندن به کمیته امداد در محرومیت‌زدایی گفت: امسال با وجود فشارهای اقتصادی کمک‌های مردمی به کمیته امداد ۳۵درصد رشد داشته است و باید اطمینان بدهم صدقات و انفاقات مردم در مسیر و نیت‌شان در درمان، مسکن، جهیزیه، تحصیل فرزندان نیازمند و رفع سوء تغذیه و دیگر امور معیشتی نیازمندان هزینه می‌شود.
وی به گزارش عملکرد این نهاد در سال ۹۷ پرداخت و افزود: امسال ۱۶۰ هزار نفر به سفرهای زیارتی اعزام شدند و ۷۰ هزار مورد خدمات مسکن برای نیازمندان انجام شد. همچنین ۶۰ هزار جهیزیه برای جوانان ارائه و ۳۰۰ هزار فقره وام به ارزش هزار میلیارد تومان به نیازمندان پرداخت شد.
فتاح ادامه داد: در سال ۹۷ بیش از 2000 میلیارد تومان وام اشتغال به بیش از صد هزار نفر پرداخت شد و باید از دولت و مجلس هم تشکر کنیم که اعتبارات کمیته امداد را به‌طور کامل پرداخت کردند و در بودجه ۹۸ هم توجه ویژه‌ای به اعتبارات مددجویان داشتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر