jamejamonline
کردستان کد خبر: ۱۱۹۲۱۳۹   ۲۷ بهمن ۱۳۹۷  |  ۰۹:۲۴

رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: راه ارتباطی 150 روستای این استان بر اثر بارش برف بسته شده است.

انسداد راه 150 روستا در کردستان

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا ، دانش زندی با بیان اینکه بارش برف از روز گذشته در برخی مناطق این استان آغاز شده و همچنان نیز ادامه دارد، اظهار داشت: این بارش ها باعث بروز برخی مشکلات در جاده های استان از جمله مسدود شدن راه ارتباطی 150 روستا شد.

وی اضافه کرد: بررسی راه های روستاهای مسدود شده دیگر نیز همچنان ادامه دارد ولی روستاهایی که ارتباط آنها قطع است در شهرستان های بانه، سقز و مریوان واقع شده اند و راهداران مشغول بازگشایی این مسیرها هستند.

زندی افزود: تلاش می شود با بسیج تمام امکانات راه ارتباطی این روستاها امروز بازگشایی شود و در نهایت تا عصر در صورت پایدار بودن وضعیت جوی این عملیات به اتمام برسد.

** تردد در سه محور کردستان با زنجیر چرخ امکانپذیر است

رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: تداوم بارش برف در شمالغرب استان باعث شده تردد در سه محور مریوان - سقز، سروآباد - اورامان و مریوان - باشماق تنها با زنجیر چرخ امکانپذیر باشد.

زندی اضافه کرد: بارش برف در این سه محور همچنان ادامه دارد و در بقیه محورها نیز تردد عادی در جریان بوده اما در ارتفاعات دید به علت مه گرفتگی کاهش یافته است.

وی یادآور شد: از آغاز بارش برف در کردستان، راهداران علاوه بر برف روبی حدود هشت هزار کیلومتر باند از راه های بین شهری، 921 دستگاه خودروی گرفتار در برف را نیز نجات داده و رها سازی کردند.

زندی تاکید کرد: سامانه 141 اعلام وضعیت جاده ها در هر 2 ساعت یکبار به روز رسانی می شود و مسافران می توانند به منظور مدیریت سفر از این سامانه اطلاعات لازم را کسب کنند.

کردستان دارای 725 راهدار شامل 475 راهدار رسمی و 250 راهدار بخش خصوصی است که حدود 600 تن از این راهداران شامل 350 نفر با استفاده از 300 دستگاه ماشین آلات برف روب در جاده های بین شهری و 250 نفر نیز با 200 دستگاه ماشین آلات در جاده های فرعی و روستایی استان مستقر می شوند.

راهداران استان کردستان در طرح زمستانی بیش از هشت هزار و 500 کیلومتر از راه های استان را تحت پوشش قرار می دهند که شامل یک هزار و 900 کیلومتر در مسیرهای بین شهری و 6 هزار و 600 کیلومتر در راه روستایی است.

استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.

همچنین جاده های بین شهری این استان دارای 38 گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای 66 گردنه برفگیر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: