jamejamonline
سیاسی قوه قضائیه کد خبر: ۱۱۸۲۶۴۴   ۱۲ دی ۱۳۹۷  |  ۱۵:۱۹

دادستان کل کشور در جلسه بحث و بررسی پیرامون حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات، گفت: دستگاه قضایی این اطمینان را می‌دهد که حقوق آسیب دیدگان حتما لحاظ و استیفا خواهد شد و با مقصران احتمالی برابر موازین برخورد می‌شود.

حقوق آسیب دیدگان حادثه «علوم تحقیقات» حتما لحاظ خواهد شد

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، جلسه بحث و بررسی پیرامون حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات به ریاست حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری و با حضور تهرانچی رییس دانشگاه آزاد و مسئولان مربرطه در دادستانی کل کشور برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه، گفت: مطالبه همه این است که این حادثه از ابعاد مختلف بررسی و منتهی به تصمیاتی شود.

وی با اشاره به ابعاد مورد توجه در این حادثه بیان داشت: اولا در چارچوب قوانین اگر کسانی قصور و تقصیر داشتند میزان آن بررسی و متناسب با آن برخورد شود و بعد دیگر اینکه به عبرت و تجربه‌ای برای جلوگیری از تکرار آن تبدیل شود.

دادستان کل کشور در بیان بعد سوم بررسی این حادثه نیز گفت: مدیران و مسئولان به گونه‌ای برنامه ریزی کنند که اگر کوتاهی در گذشته صورت گرفته و در نقاط دیگر کشور هم مشکلاتی مشابه وجود دارد آن را رفع نمایند.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی این اطمینان را می‌دهد که حقوق آسیب دیدگان حتما لحاظ و استیفا خواهد شد و با مقصران احتمالی برابر موازین برخورد می‌شود.

دادستان کل کشور با اشاره به بازدید خود از دانشگاه علوم تحقیقات و دیدار با دانشجویان، بیان کرد: دستگاه قضایی مطالبات دانشجویان را پیگیری می‌کند؛ اما در این میان عده ای به دنبال این هستند که از حادثه پلی برای رسیدن به اهداف خود درست کنند و دشمنان در پی موج سواری هستند.

وی تاکید کرد: مدیران و مسئولان امر و دانشجویان و خانواده‌های جانباختگان و حادثه دیدگان قطعا می‌دانند که دشمن به دنبال این است که از این حوادث بهره برداری کنند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری از جریان‌های سیاسی خواست که نقد‌ها را در یک محیط آرام و سالم و به گونه‌ای که دشمن نتواند از آن سو استفاده کند، طرح نمایند.

حجت‎الاسلام والمسلمین منتظری گفت: میزان تقصیر را فعلا نمی‌توان مشخص کرد و زمانیکه دادگاه به نتیجه رسید و رای داد آنوقت میتوان در این زمینه اظهار نظر کرد.

دادستان کل کشور در پایان بیان داشت: بازپرس پرونده به صورت ویژه این پرونده را رسیدگی می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پنهان‌ کاری خرابکاری‌ های اقتصادی

پنهان‌ کاری خرابکاری‌ های اقتصادی

فایل صوتی بیش از سه‌ساعته منتشر شده از مصاحبه دکتر ظریف دو وجه دارد که عمدتا پرداختن به وجه نخست آن موجب غفلت از وجه دوم شده، در حالی که وجه دوم این ماجرا مهم‌تر است.

دیپلماسی انقلابی

دیپلماسی انقلابی

در صحبت‌های رهبر معظم انقلاب چند نکته محوری وجود داشت؛ یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشت این است که سیاست‌های‌کلان کشور را شورای امنیت ملی تصویب می‌کند و وزارت‌خارجه هم مجری این سیاست‌هاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر